Чому варто купити VR окуляри?
Технологія віртуальної реальності — це відносно недавнє відгалуження ігрової індустрії, за яким багато геймерів та розробників бачать майбутнє галузі. Концептуально VR окуляри беруть свій початок у 1935 році, а саме з випуском науково-фантастичної оповіді «Окуляри Пігмаліона» від американського письменника Стенлі Вайнбаума.
В ній головний герой володів парою окулярів, які могли переносити його у вигаданий світ, стимулювали певні відчуття, як от дотик чи смак, та дозволяли контактувати з персонажами того уявного всесвіту. Оскільки ця історія стала гарним передбаченням досягнень сьогодення та цілей майбутнього, саме її заведено вважати першоджерелом для зародження VR.
Початки VR
Апаратне втілення цих ідей розпочалось ще в далеких 1950-х, і тоді використовувалось здебільшого у військових, космічних та кінематографічних сферах. Для геймінгу ці напрацювання почали використовувати аж в 1994-му, коли компанія SEGA випустила свою аркадну машину SEGA VR-1, а VictorMaxx представив VR-гарнітуру під назвою CyberMaxx.
1995 рік став не менш важливим періодом для гейм-індустрії загалом, адже тоді Nintendo випустила консоль Virtual Boy, яка була першою портативною консоллю, здатною відображати 3D-графіку. Та її відверто погана якість, брак ігор та виключно монохромне зображення буквально перешкоджали отримати від ігрового процесу хоч якесь задоволення. Як результат, Virtual Boy фінансово провалився, а про використання віртуальної реальності в геймінгу забули майже на 20 років.
Відродження VR
Ідея VR повернулась з культовим Oculus Rift, який розпочав свій життєвий цикл амбітною кампанією на Kickstarter у 2012-му, а вже у 2014-му був викуплений Facebook за колосальну суму у 2 мільярди доларів. Невдовзі роботу над власними VR-хедсетами розпочали більшість технологічних гігантів на зразок Соні, Гугл, HTC та Самсунг. Когось чекав схожий з Virtual Boy провал, а комусь вдалось скласти непогану конкуренцію Ріфту та закріпити свої позиції в галузі.
Актуальні моделі VR окулярів
Сучасний лайнап VR окулярів є найрізноманітнішим за всю історію їх існування, тож в нашому каталозі кожен зможе знайти оптимальну для себе модель. Oculus Quest 2. Ці окуляри стали продуктом, породженим величезним припливом інвестицій.
На момент виходу вони були однією з найкращих моделей, яку міг запропонувати ринок технологій. Їх перевагами є стильний, зручний дизайн, комфортна вага, неймовірний досвід від гри, потужна вбудована аудіосистема з глибоким звуком та величезний арсенал ігор. Досі вони залишаються золотим стандартом для багатьох.
Meta Quest 3. Вони прийшли на заміну другому поколінню Quest. Їх пріоритетним завданням було зробити використання більш комфортним. Шляхом переосмислення дизайну та використання преміальних матеріалів, габарити цих окулярів в певних ділянках зменшились на 40%, що зробило ігровий процес більш імерсивним.
Meta Quest Pro. Альтернатива Quest 3, в основу якої закладено робочу продуктивність. Вона дозволяє створити віртуальне робоче місце та виконувати офісні й творчі завдання ще швидше та в сучаснішому ключі.
Pico 4. Головний конкурент Oculus Quest 2, що завоював серця гравців по всьому світу відмінною якістю зображення та винятковим комфортом. Вони також представили нову конструкцію лінз, що менш схильні до хроматичної аберації та проблем з ореолами, а це гарантує набагато чіткіший і реалістичніший досвід.
Valve Index. Габен і його славнозвісна компанія не змогли залишитись осторонь прибуткової категорії, тож, хоч і з великим запізненням, але все-таки порадували своїх фанів власними ВР-окулярами. Поєднання унікальної звукової системи та високоякісних дисплеїв забезпечує безпрецедентний рівень занурення в геймплей, дозволяючи відчути кожен віртуальний світ у найменших деталях. Успіх Index вкотре підтвердив, що окрім ігор Valve може виробляти і якісне апаратне забезпечення.
Sony PlayStation VR2. Еволюційний стрибок окулярів Соні, що вартий уваги кожного прихильника PlayStation. Їх дисплей — це OLED-панелі з роздільною здатністю 2000 x 2040, які працюють із частотою до 120 Гц і мають кут огляду 110 градусів. Їх нова система відстеження ока дозволяє використовувати всю обчислювальну потужність системи для максимальної деталізації картинки.
Apple Vision Pro. Останній за хронологією хедсет цього списку. За своїм принципом доволі схожий на Meta Quest Pro. Замість звичайного ігрового досвіду у віртуальній реальності він пропонує “розширену” реальність – комбінацію вашого справжнього оточення та зображення, згенерованого системою, що під час роботи дозволить відчути себе Тоні Старком, виконуючи завдання рухом однієї руки.
На що звернути увагу при виборі VR окулярів?
Вибір VR окулярів може здатись нелегкою задачею, але насправді кількість важливих нюансів є мінімальною. Перш за все вам потрібно визначитись з пріоритетними цілями. ВР-хедсетами для роботи є Meta Quest Pro та Apple Vision Pro. Використання AR-технологій матиме справді відчутний буст для вашої продуктивності та дозволить поглянути на буденні завдання по-новому.
Ігрові ж VR окулярів поділяються на автономні, що мають власну операційну систему та бібліотеку ігор, як Oculus Quest 2, та такі, як Sony PlayStation VR2, для використання яких необхідне постійне підключення до ПК/консолі. Обидві категорії мають свої переваги та мінуси, ігрові бібліотеки та можливості, які можуть бути необхідні або недоречні, залежно від ваших вподобань.
Кому варто купити VR окуляри?
VR окуляри стануть цікавою інвестицією для всіх, хто цікавиться новинками світу технологій. З AR-моделями ви зможете отримати нову перспективу на робочий процес, а ігрові VR-хедсети з головою занурять вас у незабутні вигадані світи та дозволять відчути себе справжнім головним героєм улюблених проектів.
Де вигідно купити VR окуляри?
Купити обрані VR окуляри ви можете вже зараз в режимі онлайн на сайті Ябко. Ми пропонуємо швидке оформлення замовлення, можливість оплати частинами та подальше відправлення замовлення у найближче до вас поштове відділення або шоу-рум нашої мережі. У нашому магазині вас чекають актуальні моделі з перевіреною якістю та гарантією задоволення від покупки. Тож не впустіть свій шанс відправитись в подорож ВР-технологіями разом з Ябко!