Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Ваше місто ?
Твій кошик
0
Ваше місто ?
Так Змінити

5 фактів про наступний MacBook Pro, який вийде у 2026 році

5 фактів про наступний MacBook Pro, який вийде у 2026 році

В жовтні 2024 року Apple оновила 14- і 16-дюймові MacBook Pro із чипами M4, M4 Pro та M4 Max, а також додала Thunderbolt 5 на топові моделі, дисплейні покращення та інші вдосконалення. Можна було б припустити, що після такого суттєвого оновлення нову серйозну ревізію доведеться чекати роками. Проте за даними Марка Гурмана з Bloomberg, 2025 рік стане лише перехідним із появою M5, а справжня революція очікується у 2026 році з «великим перевипуском» MacBook Pro.

Цілком логічно, що якщо ви не поспішаєте оновлювати свій ноутбук, варто звернути увагу на те, що Apple готує за два покоління. В статті Ябко ми розглянемо п’ять ключових факторів, які можуть зробити MacBook Pro 2026 року справді унікальним.

Дисплей MacBook Pro 2026


OLED-дисплей з вищим контрастом

Наступний «великий крок» Apple у MacBook Pro — перехід на OLED. Уже кілька аналітиків стверджували, що OLED-дисплеї дебютують у лінійці Pro у 2026 році. Це означає, що ноутбуки відмовляться від поточного mini-LED на користь OLED-панелей з більшим рівнем яскравості, багатим контрастом та справжнім чорним кольором.

Такі дисплеї споживатимуть менше енергії та забезпечать, імовірно, кращу автономність без помітних втрат яскравості. Крім того, OLED дозволить зменшити товщину корпусу, адже модулі підсвітки mini-LED просто не знадобляться. У результаті Apple наблизиться до втілення ідеї «ідеального екрана» на ноутбуках, що вже довгий час демонструє на власних iPhone та Apple Watch.

  • Глибші чорні відтінки. OLED-пікселі повністю вимикаються, створюючи ідеальний чорний колір та підвищуючи контраст.
  • Вища енергоефективність. Відсутність суцільного підсвічування дає змогу знизити енергоспоживання.
  • Зменшена товщина. Відмова від mini-LED підсвітки дозволить зібрати тоншу панель.


Тонший формфактор

Гурман зазначає, що перехід на OLED дасть змогу Apple зробити MacBook Pro помітно тоншим, не жертвуючи при цьому часом автономної роботи чи поверненими раніше портами. З 2021 року Apple повернула низку роз’ємів (HDMI, SD-картка, MagSafe) у свої MacBook Pro, тому виникає питання, як зберегти ці всі функції й при цьому зробити корпус легшим і меншим.

Схоже, компанія розробляє технології, що поєднають практичність із новими стандартами надтонких корпусів. Якщо на прикладі M4 iPad Pro (найтонший пристрій Apple) бачимо, як інженери досягли дивовижної компактності без значних втрат у батареї, то аналогічні підходи можуть перенести й в MacBook Pro. Це дозволить створити більш портативний та водночас професійний ноутбук:

  • Тонший профіль. Збалансування між охолодженням високопродуктивного процесора і скромними габаритами.
  • Зменшена вага. Нові матеріали та компактніша плата можуть суттєво вплинути на кінцеву масу.
  • Збереження портів. Apple постарається не повторювати помилок попереднього «ультратонкого» покоління (2016—2020 рр.), коли зручність принеслась у жертву мінімалізму.

Punch-Hole камера


Punch-Hole камера замість «Чубчика»

Коли у 2021 році MacBook Pro отримав виріз у верхній частині дисплея для камери, чимало користувачів розкритикували це рішення. За даними Omdia, у 2026 році Apple планує позбутися вирізу повністю, перейшовши до фронтальної камери з отвором під лінзу, як на деяких смартфонах.

Це дозволить зменшити «мертву зону» екрану та зробити досвід використання ще більш «безрамковим». Також збільшення корисної площі дисплея допоможе зручно розмістити меню рядок macOS, не жертвуючи місцем під невеликі іконки або інструменти:

  • Збільшений вільний екран. Адресний рядок і піктограми зможуть «розтягнутися» без вирізу, що тільки заважає.
  • Уніфікація дизайну. MacBook Pro візуально наблизиться до сучасних смартфонів Apple, де «Dynamic Island» чи «проріз» набирає популярності.

5G-модем від Apple

Чутки про можливий Mac із підтримкою мобільного зв’язку існують давно. Якщо план із власним Apple-модемом для iPhone збудеться на початку 2025 року (спершу для iPhone SE та iPhone 17 Air), то у 2026-му друга генерація модема може потрапити і до MacBook Pro.

Apple хоче дати змогу користувачам завжди бути на зв’язку, не покладаючись на Wi-Fi чи iPhone для роздачі інтернету. За словами Гурмана, така можливість може з’явитися вже у 2026 році:

  • Повна автономність у мережі. 5G дозволить постійно бути в онлайні, отримувати сповіщення та синхронізуватися з iCloud без Wi-Fi.
  • Другий варіант модема. Якщо перше покоління Apple-модема буде урізаним у швидкостях і технології mmWave, то друге покоління, найімовірніше, виправить ці обмеження.

M6 чип та 2-нм процесі


M6 чип та 2-нм процесі

Коли в жовтні 2025 року з’являться MacBook Pro з M5, це стане звичайним річним оновленням на 3-нм техпроцесі N3P від TSMC. Проте набагато цікавіший M6, який може отримати 2-нм архітектуру вже у 2026 році. Усе ще існує ймовірність, що Apple застосує вдосконалене «мультичипове» пакування, об’єднуючи CPU, GPU, Neural Engine та інші компоненти в одному більш компактному блоці.

Такий підхід забезпечить істотний приріст продуктивності без різкого зростання енергоспоживання. MacBook Pro завдяки цьому може залишатися тоншим, менше нагріватися та працювати ще довше від батареї:

  • Новий рівень продуктивності. Перехід на 2-нм підвищить ефективність обчислень і швидкодію.
  • Компактне пакування (WMCM). Можливе об’єднання кількох чипів у одному монолітному блоці для оптимальних тепло- та енергорежимів.
  • Баланс потужності й автномності. Apple прагне зберегти фірмовий підхід «чіп високого класу + мінімальне нагрівання».

Отож, радикальна зміна дизайну та продуктивності однозначно вартуватиме вашої уваги. Вона зробить MacBook Pro зразка 2026 не лише швидшим, а й одним із найпопулярніших пристроїв у сфері професійних ноутбуків.

КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ