Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Ваше місто Одеса?
Trade-In
Ремонт
Твій кошик
0
Ваше місто Одеса?
Так Змінити

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Сучасні телевізори — це захоплива подорож бачення та амбіцій, яка розпочалась з перших концептів 19 століття та віднайшла своє втілення у вигляді екранів високої чіткості, якими ми користуємося сьогодні.

Відправною точкою даної категорії вважається 1884 рік, коли Пол Ніпков розробив диск Ніпкова — механічний сканер, який заклав основу для передачі зображення. За майже півтора століття розвитку телевізори докорінно змінились, і це вже не просто “ящики” у вітальні, а повноцінна платформа для розваг, освіти та роботи.

Від сміливих пристроїв з обертовими дисками та катодними променями до плазми з доступом до Інтернету, телебачення не лише трансформувалось, але й змінило наш погляд на світ. Саме тому підібрати правильний телевізор для ваших потреб — це важлива та значно складніша задача, ніж може здатись спершу.

Та не хвилюйтесь — разом з мережею Ябко ви розберетесь, як вибрати оптимальну модель, який телевізор купити краще для вашої спальні чи вітальні, та на які характеристики звернути увагу. Наш каталог пропонує безліч варіантів від провідних виробників, тому варто вам оцінювати як ціну пристрою, та і його додаткові можливості, операційну систему, роздільну здатність та інші технічні нюанси, на які ми акцентуємо вашу увагу.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Роздільна здатність

Найважливішим елементом кожного телевізора, який напряму впливає на глибину емоцій, що ви отримаєте при перегляді, є роздільна здатність екрана. В нашому асортименті ви знайдете моделі з позначками HD, Full HD, 4K і 8K. Вони характеризують кількість пікселів в дисплеї, і кожен з них пропонує відповідний рівень деталізації та різкості.

HD

HD — абревіатура від High Definition — це популярний колись стандарт, який наразі вже вважається застарілим у більшості категорій. Зазвичай HD означає роздільну здатність 1280 на 720 пікселів, також відому як 720p. Це був перший значний крок за межі стандартної чіткості SD, і саме він ознаменував початок ери високої якості. Хоча High Definition забезпечує помітно кращу чіткість, ніж старі формати, і зіграв роль фундаменту для 4K і 8K, станом на зараз його визнано найпростішою формою високої чіткості, що найкраще підходить для невеликих екранів та зчитування інформації з CD-дисків або антен.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Full HD

Full HD, також знаний як 1080p, став наступним еволюційним етапом оригінального HD. Цей формат збільшує роздільну здатність екранів до 1920 на 1080 пікселів, забезпечуючи приблизно вдвічі більше пікселів за свого попередника.

Завдяки кращій чіткості та деталізації, Full HD залишався золотим стандартом протягом багатьох років і досі широко використовується для потокового передавання, ігор тощо. З великою ймовірністю ви читаєте наш гайд як вибрати телевізор смарт зі смартфона чи ноутбука саме з екраном Full HD.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

4K

4K, також відома як Ultra HD (UHD), це роздільна здатність 3840 на 2160 пікселів. Вона в чотири рази перевершує кількість пікселів Full HD та забезпечує справді безпрецедентну деталізацію. 4K особливо ефективний на великих екранах, від 50 дюймів або більше, тож якщо ви шукаєте незабутніх вражень, сміливо обирайте телевізора саме з цим форматом. Зараз 4K є загальноприйнятою нормою, і він широко підтримується такими стрімінговими сервісами, як Netflix, YouTube і Disney+, а також новітніми ігровими консолями.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

8K

Найкращими дисплеями, які сьогодні доступні на споживацькому ринку, є панелі 8K із надзвичайною роздільною здатністю 7680 на 4320 пікселів. Це вчетверо більше, ніж у 4K, і в 16 разів більше, ніж у Full HD. 8K забезпечує надзвичайно деталізований перегляд, але різниця з 4K справді помітна лише на дуже великих екранах. Ми рекомендуємо 8K-телевізори лише VIP-клієнтам, котрі прагнуть потішити себе моделями в діапазоні 75-100 дюймів. Для сучасного ринку цей формат все ще рідкість, і ця технологія в основному орієнтована на творчих професіоналів або тих, хто хоче вразити своїх близьких та друзів технологіями майбутнього.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Типи матриць

Типи матриць телевізорів є наступним важливим критерієм, на який слід звернути увагу при виборі. Ми пропонуємо варіанти з LED, Mini LED, NanoCell, OLED, QLED, та QNED. Який тип матриці кращий саме для вас? Зараз розберемось.

LED

Світлодіодні телевізори є найбільш доступним і поширеним варіантом. Вони використовують плиннокристалічний дисплей та генерують хорошу яскравість перегляду в добре освітлених приміщеннях. Головною проблемою цих матриць є труднощі у створенні глибокого чорного та достатнього рівня контрастності, через що кольори можуть виглядати менш насиченими.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Mini-LED

Розширена версія попереднього типу матриці, Mini LED використовує набагато менші світлодіоди, щоб забезпечувати кращу точність локального затемнення та поліпшувати контраст. Телевізори з Mini-LED з легкістю відтворюють весь колірний спектр, гарантуючи продуктивність, близьку до OLED, без надмірно високої ціни. Однак вони все ще покладаються на заднє підсвічування, тому не можуть цілком відповідати потенціалу OLED.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

NanoCell

NanoCell — це технологія авторства LG, котра базується на панелях LED, вдосконалених унікальними наночастинками, які “насичують” тьмяні кольори. Завданням цих матриць є створення яскравішого та точнішого відтворення колірного спектра за конкурентною ціною. Телевізори NanoCell демонструють чудову продуктивність у яскравому середовищі та пропонують кращу якість зображення порівняно зі стандартними світлодіодами. Проте, оскільки вони все ще використовують заднє підсвічування, вони також поділяють і багато обмежень класичних LED-панелей.


Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

OLED

На фоні попередніх матриць вдало виділяється технологія OLED. Кожен її піксель самостійно випромінює світло та може повністю вимкнутися, завдяки чому телевізори з такими екранами забезпечують неймовірну контрастність та насичені кольори. OLED-дисплеї також надзвичайно тонкі та гнучкі з погляду дизайну. Саме OLED-телевізори ми пропонуємо користувачам, які шукають справжню перлину для декору кімнати. Головним мінусом даної технології є відносно низька яскравість, яка програє альтернативам на базі LED.


Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

QLED

QLED, як і NanoCell, є ексклюзивною розробкою ще одного корейського бренду, а саме Samsung. Ця технологія використовує квантові точки, які змінюють розмір при роботі з різними кольорами, суттєво покращуючи їх насиченість і яскравість. Основою для QLED є LED-матриця, тож вона має проблеми з рівнями контрастності та глибиною чорного.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

QNED

Найсучасніше напрацювання LG під назвою QNED поєднує в собі елементи технологій Quantum Dot, NanoCell і Mini LED, щоб створити перед вашими очима неймовірні світи ігор та кіно. Телевізори QNED пропонують дивовижну яскравість, покращену контрастність і неймовірну продуктивність у відтворенні кольору, майже не програючи можливостям технології OLED. Вони також менш схильні до вигорання, але мають особливо високу ціну.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Технології покращення зображення

Щоб правильно вибрати телевізор також варто мати на увазі можливі технології покращення зображення: HDR, HDR10, HDR10+, Dolby Vision та HLG.

Базовою з них є HDR. Вона покращує якість зображення шляхом розширення діапазону кольорів та контрасту, підвищуючи глибину та деталізацію картинки. Завдяки HDR кожен кадр на екрані стає не лише більш кінематографічним, але й ближчим до природного сприйняття людським оком.

HDR10 є найпоширенішим і основним форматом HDR. Це відкритий стандарт, котрий використовується майже всіма пристроями, що підтримують HDR, від телевізорів до ігрових консолей. HDR10 значно покращує стандартний динамічний діапазон екрана, щоб зачарувати навіть найприскіпливішого глядача неймовірним зображенням

HDR10+ — це вдосконалена версія HDR10, спільно розроблена Samsung і Amazon. Дана технологія застосовує динамічні метадані для регулювання яскравості, контрасту і кольору кадр за кадром. Це допомагає телевізору адаптуватись до різних типів контенту та умов перегляду, завжди гарантуючи найкращий досвід.

Dolby Vision вважається найсучаснішим форматом HDR. Як і HDR10+, він також використовує динамічні метадані, але пропонує кращу глибину кольору. Цей формат підтримується багатьма високоякісними телевізорами та потоковими платформами на кшталт Netflix, Disney+ і Apple TV+. Безпрецедентна точність Dolby Vision у відображенні кольорів і адаптивне регулювання тональності дозволили йому стати золотим стандартом серед всіх форматів HDR.

HLG — це унікальна ітерація HDR, розроблена BBC і NHK. Її пріоритетом є адаптація прямих трансляцій для найкращого вигляду кожної сцени. Хоча HLG поступається в точності Dolby Vision або HDR10+, цей формат має неабияку популярність серед глядачів, які полюбляють переглядати спортивні події та інший контент в реальному часі.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Як обрати телевізор з хорошим звуком?

Звук телевізора повинен гармонійно доповнювати його зображення, щоб довершувати загальну палітру вражень та повністю занурювати вас у події на екрані. Для цього топові виробники вигадують різноманітні рішення загального підвищення продуктивності.

Центральну позицію, як і у випадку з HDR, займає технологія від Dolby під назвою Dolby Atmos. Її інтегрують у свою продукцію фактично всі бренди, а її задачею є створення об'ємного звучання, яке немов ковдра огортає глядача з усіх сторін. Такий ефект дозволяє відчути себе безпосереднім учасником подій та гарантує кінематографічний досвід у домашньому затишку.

Також неможливо не згадати про технологію Acoustic Surface та її аналоги. Телевізори з її підтримкою мають унікальні системи динаміків, які використовують сам екран для відтворення звуку та поліпшення позиціювання всіх ефектів.

Наприклад, ви зможете зрозуміти рух автомобіля чи літака у фільмі за одним лиш шумом двигуна, що подарує новий рівень імерсії в кожній секунді перегляду.

Не варто забувати й про загальну потужність аудіосистеми вашого потенційного телевізора. Чим більшою є кімната, в якій ви розташуєте прилад, тим потужнішими мають бути його динаміки, щоб справитись з наповненням всього простору захопливим звуком. Ми вивели цей пункт на останнє місце через те, що ви завжди зможете “прокачати” даний параметр саундбаром або окремою звуковою системою.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Пласкі та вигнуті телевізори

У каталозі Ябко ви можете натрапити на телевізори з пласкими та вигнутими екранами. Кожен з них має ряд певних переваг та недоліків, які потрібно врахувати при виборі.

Плоскі телевізори є класикою ринку. Їх можна легко інтегрувати в будь-який інтер'єр, а панель без вигинів гарантує широкий кут огляду для перегляду всією родиною.

Вигнуті телевізори все ще вважаються ноу-хау і мають особливий попит серед геймерів. Вони повторюють особливості сприйняття оточення людським оком, тож пропонують поліпшену імерсію в події. Це, однак, потребує правильного розташування глядача, адже ефект втрачається при значній відстані до екрана. Також ці моделі мають дуже малий кут огляду.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Smart-TV

Що таке смарт тв? Це набір програмних елементів, які відкривають доступ до мережі інтернет з вашого телевізора. Для багатьох користувачів смарт тв є невіддільною частиною сучасного телебачення, адже він фактично знімає обмеження з доступного контенту, надаючи вам не лише платформи Netflix та YouTube, але й повноцінний браузер.

Смарт тв доступний у вигляді різних операційних систем. Певні виробники, як от Самсунг, мають власні ОС, але найпопулярнішими зараз є Google TV та Android TV. Обидві розроблено Google, тож різниця між ними є номінальною:

  • Android TV було представлено у 2014 році. Вона стала каталізатором революційних процесів на ринку, тож навіть десятиліття потому не втрачає свою актуальність. Система надає доступ до тисяч додатків із магазину Google Play, включно з Netflix, YouTube, Disney+ і Spotify. Вона також підтримує Google Assistant для голосового керування, має вбудований Chromecast для трансляції вмісту з мобільних пристроїв та інтегрується з такими службами Google, як YouTube і Google Photos.
  • Google TV випустили у 2020 році як суттєве оновлення Android TV. Вона поділяє всі базові функції Android TV, але є значно гнучкішою у використанні. Система допомагає телевізору адаптуватись до ваших вподобань в контенті, щоб зменшувати час для пошуку фільмів та серіалів на різних платформах.

Незалежно від ОС, управління сучасними телевізорами здійснюється за допомогою дистанційних пультів з передачею ІЧ або Bluetooth. Топові моделі мають сонячні батарейки та вбудовані мікрофони, завдяки яким забезпечують неймовірний комфорт використання. Щобільше, виробники пропонують фірмові додатки для смартфонів, з якими ви зможете керувати тв навіть без пульта.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Роз'єми та підключення

Для використання всіх можливостей телевізора потрібно врахувати наявні порти та опції синхронізації. Bluetooth та Wi-Fi необхідні для зручного безпровідного підключення. Ethernet дозволить підключитись до LAN-мережі, щоб перегляди контент у високій якості. А декілька роз'ємів HDMI знадобляться для виводу зображення з різних джерел. HDMI 2.1 також є обов'язковим елементом для відтворення картинки 4K/120fps.

Чи грає роль бренд при виборі телевізора?

Головним аргументом, який може схилити вас у бік того чи іншого виробника, є тип матриці, які ми детально розглядали на початку цього гайду. Але це не єдине, що відрізняє телевізори різних брендів. Кожна компанія оснащує свої моделі ексклюзивними функціями, щоб завоювати якомога більшу кількість покупців.

Наприклад, телевізори Соні чудово поєднуються з ПК та консолями, щоб дарувати незабутні враження від ігроладу. Телевізори Самсунг підтримують розширену екосистему пристроїв та можуть використовуватись як для розваг, так і роботи та управління системою розумного дому. LG відомі високопродуктивним штучним інтелектом, який поліпшує всі аспекти зображення та звуку при відтворенні контенту. А Філіпс пропонує технологію підсвітки Ambilight, котра візуально збільшує діагональ екрана та наповнює кімнату калейдоскопом яскравих барв, що поглиблюють імерсію при перегляді.

На основі доступного вам бюджету, бажаних характеристик екрана, звуку та описаних вище додаткових можливостей, ви точно зможете підібрати свій новий, найкращий телевізор.

Як правильно вибрати телевізор у 2025 році: усе, що треба знати

Контент-менеджер Ябко
Контент-менеджер Ябко
Про автора
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ