Чому варто купити програвачі вінілу?
Вініловий програвач — одночасно простий та неймовірно складний пристрій, який назавжди змінив хід історії. Вперше він з'явився в далекому 1877 році у вигляді прототипа фонографа, пізніше грамофона, розробленого Томасом Едісоном. За майже 150 років існування він пережив чимало зовнішніх та внутрішніх метаморфоз, але зберіг свою головну ідею — відтворення музичних платівок та надання композиціям унікальних глибини й барв, недосяжних навіть для сучасних цифрових програвачів.
Особливості асортименту вінілових програвачів
Протягом десятиліть вінілові програвачі не раз змінювали свій вигляд — спочатку вони відтворювали та записували звуки на барабани зі спеціального воску, потім перейшли на носії, зроблені з шелаку, сильнополярної смоли, яку виділяють деякі рослини як результат життєдіяльності лакових комах, і, врешті, почали використовувати пластинки з вінілу.
А от принцип роботи вінілового програвача, хоч і став значно сучаснішим, ніж у 1877 році, фактично не змінився — двигун пристрою на сталій швидкості обертає платівку, поки звукознімач, який часто називають просто “голкою”, рухається по заглибинах на поверхні платівки, створюючи вібрації, що обробляються та перетворюються у звичний людському вуху звук.
Найпопулярнішим типом приводу для домашнього використання на сьогодні є ремінний, він і використовується більшістю виробників, адже шляхом застосування гнучких ремінців та обертових валів дозволяє гасити небажані вібрації, роблячи звук чистішим. Саме програвачі такого типу ви й знайдете в нашому асортименті.
Виділяють також прямі вертушки, в яких двигун безпосередньо обертає платівку — вони популярні серед діджеїв, бо дозволяють фізично впливати на кількість обертів/хвилину, застосовуючи при відтворенні так званий скретчинг, але не пропонують відчутних переваг для прослуховування вдома.
На що звернути увагу при виборі?
Та тип мотора не є єдиною важливою характеристикою програвача. Крім цього варто звернути увагу й на такі нюанси:
Розмір і швидкість
Вони дуже важливі при роботі з вінілом, адже платівка може обертатись на диску, який називається вертушкою, з різною швидкістю. Цей показник вимірюється в обертах за хвилину (RPM), і, відповідно, для платівок різного розміру потрібний різний RPM. Якщо у світі вінілу ви початківець, зверніть увагу на програвачі з автоматичними перемикачами швидкості, інакше ви можете стикатися із ситуацією, коли ваша колекція платівок та програвач банально не сумісні.
Більшість програвачів пропонують декілька швидкостей та гратимуть 12-дюймові платівки зі швидкістю 33 об/хв і семидюймові — 45 об/хв, але є певні моделі, як от Planar 78, створені виключно для менш поширених 10-дюймових платівок зі швидкістю 78 об/хв.
Тонарм
Це та частина програвача, яка відповідає за знімання звуку з платівки. Вона має різні особливості, наприклад може поставлятись з картриджами або без них та мати одну з трьох систем автоматизації — повну, напівавтоматичну та ручну. Якщо у вас тверда рука і вам подобається процес переміщення тонарма самостійно, то доцільно буде вибрати ручний програвач.
Якщо ви бажаєте, щоб програвач сам робив все за вас, тоді виберіть автомат, саме цей варіант найкраще підходить для початків. Своєю чергою третій варіант, який є напівавтоматичним, вимагає встановлення голки вручну, а от коли закінчується музика, програвач піднімає її сам.
Картридж та голка
Вони поділяються на ММ та МС — дві окремі технології, що відрізняються принципом дії та сумісними фонокорректорами. Дешевшою і популярнішою є ММ. Її головна перевага — змінна голка, яку можна самостійно замінити після зношування. MC-картриджі є дорожчими, але звучать жвавіше та деталізованіше. В них голка є вбудованою, тому при її зношуванні потрібно буде змінювати весь картридж.
Фонокорректор
Умовно, це підсилювач, без якого більшість програвачів гратимуть настільки тихо, що ви їх навіть не почуєте. Зазвичай базові вертушки мають вбудований фонокорректор, адже розраховані на початківців. З більш просунутими моделями, націленими на досвідчених користувачів, виробники надають можливість кожному самостійно вибирати фонокорректор або використовувати вже наявний.
Та є певні моделі, для яких фонокорректор не потрібен — JBL Spinner BT підтримує безпровідні технології та може передавати музику безпосередньо на навушники та інші Bluetooth-пристрої. Однак, якщо вас зацікавить саме аналогове виведення звуку, то і для нього знадобиться фонокорректор.
Ремонт та апгрейд
Як і кожне хобі, вініловий програвач потребує регулярних інвестицій, і мова не тільки про придбання нових платівок. Догляд, ремонт та заміна комплектуючих на кращі вимагатиме додаткових витрат і, що характерно, дорожчий програвач потребуватиме більшого залучення ресурсів для збереження своєї бездоганної якості відтворення.
Де вигідно купити вінілові програвачі?
В каталозі інтернет-магазину Ябко ви знайдете програвачі вінілових платівок та різноманітні аксесуари для них, зокрема звукознімачі. Всі представлені на нашому сайті товари оригінальні та сертифіковані, тож супроводжуються офіційною гарантією від виробника та магазину.
Також ми пропонуємо постійні акції, підтримку користувачів онлайн та телефоном, безкоштовну доставку товарів у поштові відділення або шоу-руми нашої мережі та багато іншого, щоб ви залишались задоволеними покупками особливої техніки в Ябко!