Базовий iPad — важливий гаджет у продуктовій лінійці Apple. Особливо для освітнього ринку. Планшет відкриває доступ до стандартних обчислювальних інструментів за низькою ціною. Новий гаджет — логічне продовження iPad 9. Що змінила команда Apple та чи варто оновлюватись у 2023 році — далі в статті.
Подібності між поколіннями базових iPad
- Технологія Touch ID для захисту користувацької інформації.
- Дисплей Retina з піковою яскравістю 500 ніт, 264 ppi, підтримкою True Tone.
- Процесор, який поєднує 6 ядер (2 високопродуктивних та 4 енергоефективних). GPU — 4 ядра.
- Вбудований SSD-накопичувач на 64 чи 256GB.
- Звук, що виходить з 2-х динаміків.
- Автономна робота до 10 години.
- Синхронізація з Apple Pencil 1-го покоління.
Відмінності між iPad 10 та iPad 9
— Дизайн з плоскими сторонами, який зовні нагадує iPad Pro (2018). Товщина: 7 мм (проти 7,5 мм для iPad 9). Вага: 477/481 г. Палітру відтінків доповнили: Blue, Pink, Yellow.
— Дисплей розширився — до 10,9” з роздільною здатністю 2360×1640.
— Всередині — чип А14 Bionic, випущений у 2020 році. Нейронний двигун доповнили вісьма ядрами. Усього — 16. ОЗП — 4GB проти 3G у моделі 9-го покоління.
— Задня 12-мегапіксельна камера з діафрагмою (ƒ/1,8), підтримкою HDR 3 для знімків, відео 4К зі швидкістю до 60 кадрів/с.
— Надширококутна передня камера для ландшафтного дизайну 12 Мп, а не для портретів, як раніше.
— Роз'єм USB-C.
— Бездротовий зв'язок: Bluetooth 5.2, Wi-Fi 6, 5G.
— Підтримка Magic Keyboard Folio.
Дизайн та дисплей
Дизайн відповідає актуальним тенденціям. Грані — плоскі. Рамки однакові по периметру. Позбулися кнопки Home. Дисплей розширився — до 10,9”. Палітру кольорів доповнили яскравими барвами.
Процесор, графіка, автономна робота
Чип A14 Bionic розробили за 5-нанометровим техпроцесом. Якщо продуктивність — вирішальний критерій вибору, зупиніться на моделі 10-го покоління. ОЗП, яку розширили до 4GB, позначається на швидкості відповіді у «важких» іграх та програмах.
Вбудований літій-іонний акумулятор зменшився до 26,8 Вт/год. Однак завдяки енергоефективному процесору автономність не змінилася та становить близько 10 годин.
Основна та фронтальна камера
Камера на iPad — не найважливіший елемент. Однак також доопрацьовується. Ширококутний 12-мегапіксельний об'єктив на задній панелі відрізняється покращеним автофокусуванням та стабілізацією.
Основна камера підтримує панорамну зйомку, створення відео 4К, функцію TimeLapse. Розширився кут огляду переднього об'єктива. Режим HDR замінили на HDR 3, що впливає на якість знімків.
Замість підсумків: чим iPad 10 перевершує iPad 9
Стартова ціна — від 449$. Попередник продається від 329$. Серед плюсів, за які варто переплатити:
- Плоский дизайн та новий розмір;
- Розширена палітра відтінків;
- Потужний процесор;
- Підвищена ОЗП;
- Місткий акумулятор;
- Найкраща основна камера;
- Доопрацьована фронтальна камера;
- Підтримка периферії.
Новий планшет 10-го покоління — чудовий вибір для середньостатистичних користувачів. Довгострокова покупка завдяки інтеграції актуального процесора та постійного програмного оновлення. Не кажучи про підтримку 5G. До того ж на заміну Lightning прийшов Type-C. Технологію Touch ID інтегрували в кнопку живлення. Динаміки розмістили по периметру для досягнення панорамного звуку, а не знизу. Недолік — зник 3,5-міліметровий роз'єм.
Великий дисплей, вища продуктивність, USB-C порт і підтримка Magic Keyboard Folio роблять iPad 10 корисним пристроєм, орієнтованим на продуктивність. Пейзажна фронтальна камера — топ для відеодзвінків. Задня камера пропонує просунуті можливості фото- та відеозйомки завдяки програмним доопрацюванням.