Кожного року ми бачимо все нові й нові поповнення в родині Apple iPhone. З першого погляду складно помітити різницю між поколіннями, які йдуть одне за одним. Але на дистанції — прогрес буде більш явним, а представники нових поколінь виглядатимуть вкрай досконало на фоні застарілих моделей. Однак це широке різноманіття моделей iPhone ще й робить складнішим процес пошуку особливостей, дійсно вартісних покращень і прихованих фішок новинок.
Ми ознайомились з можливостями iPhone 14 Pro Max і готові поділитись результатами. А оскільки найкраще все пізнається в порівнянні, то цей огляд ми будемо базувати на головних відмінностях топового флагмана 2022 року з його молодшим братом iPhone 14 Pro та минулорічним топовим iPhone 13 Pro Max. Зауважимо одразу, що різниця між цьогорічними Pro та Pro Max полягає всього лиш в розмірі та місткості батареї, тому й часто звертатись до iPhone 14 Pro сенсу немає, адже він не пропонує якихось вкрай особливих функціональних можливостей.
Дизайн
Помітно, що в Apple люблять напрацювати своєрідні постулати стосовно дизайну девайсів, які потім залишаються недоторканими протягом декількох років. Так було до виходу Х, на моделях iPhone з кнопкою Home, коли всі зміни були мінорними й полягали загалом в розмірі і тому, наскільки ж округлими будуть кути нового покоління.
Така ж тенденція прослідковується і зараз. Провівши експеримент з iPhone Х, дизайнери Купертіно змогли віднайти в лиці 11-го покоління той зразковий дизайн, на якому й продовжують будувати смартфони от уже четвертий рік. Тому не дивуйтесь, що виглядають 13 Pro Max і 14 Pro Max майже ідентично. Єдиною відмінністю цього року є введення Dynamic Island — переосмислення вирізу на передній панелі.
Тепер він є адаптивним, тобто може змінювати свої форми та розмір, й інтерактивним, бо може реагувати на дотики й показувати певну інформацію. Не можемо сказати, що він змінює загальний досвід від роботи зі смартфоном якимось кардинальним чином, бо виріз все ще є, й все ще буде муляти око, проте враження все-таки більш приємні, ніж від “чолки” iPhone 13 Pro Max.
Дисплей нового Айфон
Що ж, логічно буде перейти до дисплея, який і займає левову частку смартфона від Епл. Всі похвали, які отримав минулого року дисплей iPhone 13 Pro Max можна приписати й до екрана 14 Про, адже фактично це той самий дисплей. Діагональ, більшість функцій і технологічних особливостей між ними ідентичні. Змінилась яскравість — тепер піковий показник 2000 ніт, замість 1200 попереднього покоління.
Є ще, звісно, функція Always-On, якій співатимуть дифірамби блогери й інші “незалежні” критики. Так, вона була одним із наріжних каменів всієї промокампанії чотирнадцятого покоління і дійсно може бути корисною в певних ситуаціях. Та на ділі вона може виявитись далеко не всім потрібною. І тут навряд чи треба проводити паралель з Apple Watch, бо вона недоцільна. Смартфон — це не наручний годинник. І хоча реалізація Always-On сама по собі приємна, все-таки виглядає це все як фішка заради фішки.
Продуктивність
Про якість і швидкість роботи iPhone говорити звичайно можна. Та й слова свої підкріпляти результатами різноманітних тестів і бенчмарків. Але всі ми і так знаємо, що яблучні смартфони працюють швидко та стабільно, а начинка їхня за показниками продуктивності й енергоефективності на десятки відсотків переважає продукцію конкурентів.
Як підтвердження цього наведемо той факт, що оригінальний 14 і 14 Plus не отримали нових чіпів, а всього лиш покращені версії минулорічного А15. Тобто навіть процесор від Apple віком більше як рік все ще кращий, ніж сучасні Snapdragon’и і їм подібні. Все, що варто знати про чіп 14 Про — це що новий А16, ще більш швидкий і розумний, і поставляється він в парі з 6 Гб оперативної пам'яті.
Камера
Ах, основна камера 48 Мп... Звучить красиво, чи не так? Але майте на увазі, якщо ваша галерея забита селфі та фото котиків, собачок і страв в ресторані, то 48 Мп вам ні до чого. Так, камера дозволяє створювати дійсно класні кадри професійного рівня, але й підготовку такі кадри вимагають відповідну — зі штативом, правильною побудовою кадру, виставленням горизонту, якісною обробкою тощо.
Важать такі знімки мінімум 75 мегабайт і соцмережі “зжеруть” їх якість, тому поділитись ними в оригінальному вигляді ви не зможете. Звичайно, якщо ви фотографуєте для власного сайту чи портфоліо, тоді справа інша, бо дійсно, моделі Про краще за все підходять для творців і контент-мейкерів. Рядовий же споживач просто не знайде застосування для 48 Мп.
Що цікавіше і більш практично для багатьох, так це новий режим зйомки Action Mode. Він значно підсилює стабілізацію відео під час активного руху і дозволяє знімати якісні ролики в динаміці. Така собі альтернатива GoPro, тільки для менш екстремальних умов.
Автономна робота
Заявлений час роботи, як і технічні характеристики акумулятора iPhone 14 Pro Max, відповідають показникам його попередника. Це до 24 годин відтворення відео. Фактично доба активної роботи. З практики ж скажемо, що декілька тривалих ігрових сесій, 3-4 години роботи з камерою, пара улюблених музичних альбомів і десяток смішних відосиків на ютубі залишать приблизно з 30-40% відсотків заряду.
Якщо ж ви не такий активний юзер своїх гаджетів, то цілком проживете декілька днів на одному заряді. Знову є підтримка швидкої зарядки, а саме від 0 до 50% за 30 хвилин. А от USB-C — немає. Користуйтесь звичним портом Lightning або бездротовою зарядкою.
eSIM
Одна з особливостей американської версії iPhone 14 Pro Max — відсутність слота для сім-карти. Детально розглядати принцип роботи не будемо, бо європейську версію гаджета ця фішка поки омине, але наостанок пофантазуємо на тему того, що чекає нас в найближчому майбутньому. Так, відсутність роз'єму для сімки має ряд переваг. Завдяки цьому інженери отримують більше простору всередині девайса, що потягне за собою появу нових функцій і збільшення продуктивності. Також це робить корпус смартфона більш цілісним і менш вразливим до потрапляння води, пилу тощо.
А ще дає користувачу свободу в роботі з мережами. Так зміна оператора буде відбуватись швидше, що дозволить працювати з кількома номерами на одному iPhone.
Висновок: чи варто купити Айфон 14 Про Макс в 2022?
iPhone 14 Pro Max — один із найнадійніших і найфункціональніших гаджетів на ринку. Чи варто оновлюватись до нього, якщо ви вже є власником 12-го або сучаснішого покоління — мабуть, ні. Чи варто оновлюватись, якщо ви власник 11-го або старшого покоління — радше так, ніж ні :) Головна його проблема в ціні та відсутності карколомних інновацій, які могли б вразити рядового користувача, а не професійного мобільного фотографа. Ми все ще чекаємо якогось прориву від Купертіно, а бачимо лиш ітераційні доопрацювання.
Якщо ви шукаєте новий смартфон і бюджет ваш все-таки обмежений, то зупиніться на 13 Про Макс. Зараз ціна Айфону оптимальна, а функціонал відповідає можливостям iPhone 14 Pro Max на 85-90 відсотків. Але якщо ціна iPhone 14 Pro Max для вас допустима витрата, то розчарованими ви точно не залишитесь.