Купити Apple MacBook Pro 13 (Apple M1): варто чи ні?
Важливою датою для усіх власників Mac стало 10 листопада 2020. Саме в цей день творці з Купертіно анонсували історичний перехід фірмових ноутбуків на процесори власного виробництва — Apple Silicone. Та що це означає для користувачів? Величезні зміни у вигляді феноменальної продуктивності, збільшеного часу автономної роботи та появу нових унікальних можливостей.
Основні особливості MacBook Pro на базі M1
13-дюймовий MacBook Pro 2020 року, який створений на базі фірмового чіпа виробництва Apple можна сміливо назвати одним з найкращих релізів Купертіно за останні десятиліття. Чим особливий новий Мак від Епл?
- Потужне внутрішнє оснащення.
- Збільшений час автономної роботи.
- Приголомшлива продуктивність.
- Нові можливості для роботи та хобі.
- Максимально комфортна клавіатура.
Процесор Apple Silicone — головна зірка
Apple M1 — це не лише процесор, а повноцінна SoC (система на кристалі). SoC містить у собі:
- Центральний процесор.
- Оперативну пам’ять.
- Графічний процесор.
- Кеш процесора та іншу логіку.
Такий хід дарує користувачам не просто нову архітектуру, а абсолютно новий підхід до максимально продуктивної та ефективної роботи. Тобто, у результаті користувач отримує швидкісний MacBook, який не буде витрачати час для зв’язку усіх компонентів, як було раніше. Завдання будь-якої складності будуть надходити у стадію опрацювання миттєво.
Також фірмовий процесор Apple умістив 16 мільярдів транзисторів, побудованих на 5 нм техпроцесі (TSMC) з 8-ядерним CPU та архітектурою bigLittle. 4 ядра з високою швидкістю роботи для важких задач та 4 енергоефективних — для простіших.
Система Neural Engine у Mac Pro 2020
Блок системи Neural Engine, що розміщений на 16-ядерній частині кристалу Apple Silicone відповідає за нейронні мережі. Завдяки йому також зросла швидкість роботи в 11 разів та автономність ноутбука, у порівнянні з моделями на основі процесорів Intel.
Можливості відеокарти Apple M1
Ноутбук від Епл оснащений 8-ми ядерним графічним процесором, котрий забезпечує приріст в робочих задачах:
- х5.9 при роботі із 3D в Final Cut.
- x3.5 при роботі із Unity.
- x3 при роботі із Sharp3D.
Рендер графіки відбувається до 5 разів швидше, ніж це вдавалось MacBook Pro 13 минулого року. Можливо, вдасться запустити декілька ігор для тесту.
Ультрачіткий Retina екран
Дисплей та корпус залишились аналогічними, як у попередника. Розробники вирішили не змінювати те, що і так близьке до ідеалу. Діагональ складає 13.3 дюйми із розширенням 2 560 на 1 600 точок, та з щільністю 227 точок на дюйм. Такого розміру дисплею цілком вистачає для комфортної роботи з текстами, файлами, серфінгу в інтернеті, фото- та відеоредакторами.
Матриця підтримує розширене покриття кольорів — DCI P3. Це свідчить про можливість працювати із великою кількістю кольорових профілів (Adobe RGB, sRGB і т.п.). А підтримка TrueTone захистить ваші очі від перевтоми під час довготривалих робочих сесій. Яскравість 500 ніт дозволить зручно використовувати MacBook в кафе, або ж парку.
Як і раніше, у розробники залишили класичні кольори — Space Gray та Silver. Розміри, роз’єми, форми та клавіатура не отримали жодних змін, оскільки усі зміни торкнулись саме новенького процесора.
Що ще цікавого у новинці?
Поміж значних змін в MacBook 2020 року, не варто забувати про елементи, котрі стали для нас звичними та комфортними, та все ж відіграють важливу роль у користуванні технікою Apple.
Клавіатура MacBook Pro M1
Після трьох невдалих спроб впровадити клавіатуру з механізмом «метелик», Apple все ж повернулась до класичного формату «ножиці». Та все ж з невеликим оновленням. Робота з клавішами відчувається набагато приємніше, ніж попередні варіанти, адже хід чіткий, не створює шуму та дозволяє опрацьовувати тексти з задоволенням.
TouchBar та TouchID
Допоміжна сенсорна панель над клавіатурою нікуди не зникла у нових MacBook. Вона, як і раніше, призначена допомагати вам у роботі з Photoshop, FinalCut, та інших програмах.
А за безпеку вашої інформації, паролів та покупок — відповідає сканер відбитку пальця Touch ID прихований в окремій клавіші. Це надзвичайно зручно, бо вводити пароль більше непотрібно. І повірте, після 2-3 днів такого користування, повернутись до ноутбука без цієї опції — ви просто не захочете.
Оновлена звукова система
І наостанок варто згадати про систему запису звуку на нових Mac. Ви будете вражені, адже справді студійна якість тепер доступна на вашому ноутбуці. Розробники збільшили кількість мікрофонів до 3-ох. Для спілкування у FaceTime чи здійснення аудіозаписів таких мікрофонів більш ніж достатньо.