Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Тестуємо iOS 18 Beta 1: хто і як це може зробити

Тестуємо iOS 18 Beta 1: хто і як це може зробити

Увечері 10 червня Apple представила нові системи для своїх пристроїв на WWDC 2024. Ця подія викликала великий ажіотаж, оскільки нововведення, якими порадували розробники компанії своїх фанатів, у деяких випадках навіть можна назвати революційними. Багато новаторів у світі мобільних технологій вже мають свої враження від iOS 18 Beta 1, яка повинна змінити досвід використання iPhone. Стаття буде присвячена огляду цієї новинки, тому стане корисною для кожного власника Айфона та дослідницького складу розуму.

Тестуємо iOS 18 Beta 1: хто і як це може зробити


Встановлення бета-версії та підтримувані пристрої

Для встановлення бета-версії необхідно зареєструватися у програмі тестування Apple, яка потребує платної підписки вартістю 99 доларів. Існує і безкоштовний варіант із використанням профілю для бета-тестування.

iOS 18 буде доступна на тих же пристроях, що й iOS 17 минулого року, включаючи всю лінійку iPhone 15, 14, 13, 12, 11, а також iPhone XS, XS Max, XR та iPhone SE (2020 та 2022).

Робочі характеристики та нові можливості

Вперше в iOS з'явилася можливість змінювати розташування іконок на екрані та налаштовувати їх колір. Це нововведення дозволяє користувачам змінювати розмір іконок та застосовувати темне заливання фону. Поки що ця функція працює лише для стандартних програм Apple. Control Center отримав оновлений дизайн із круглими значками, які можна розтягувати та перетворювати на віджети.

Нова система панелей дозволяє впорядковувати ярлики та меню на головному екрані. На головному екрані будуть ярлики, що часто використовуються, потім свайпом викликається наступне меню з медіа і трансляцією на інші пристрої по AirPlay. Ще один екран міститиме пристрої розумного будинку, а на наступному всі функції, пов'язані з передачею даних.

Тестуємо iOS 18 Beta 1: хто і як це може зробити


Безпека, галерея та налаштування

Користувачі можуть захищати дані через Face ID або Touch ID, а також приховувати програми зі списку, які доступні лише через авторизацію. Повідомлення від таких програм не надходитимуть, дані з них не будуть індексуватися в пошуку і не будуть видно на рівні всієї системи.

Нова галерея iOS 18 пропонує сітку з картинками вгорі і різні категорії внизу. Можна приховувати скріншоти та вимикати непотрібні рекомендації iOS. Розділи нагадуватимуть про нещодавні поїздки та події, пропонуватимуть альбоми з пейзажами, тваринами та людьми. iPhone запропонує картинки для шпалер, створюючи кілька варіантів дизайну.

Дизайн розділу налаштувань було оновлено, а деякі елементи переміщені. Наприклад, «Камера» переїхала вище, а всі програми із загального списку виділені в окрему категорію. Це зробило меню більш впорядкованим.

iMessage та калькулятор

Сервіс iMessage отримав кілька нових функцій, включаючи оновлений дизайн реакцій, таймер для надсилання повідомлень та форматування тексту. Для любителів пішого туризму в заповідних місцях з'явилися топографічні карти з докладними маршрутами, які, мабуть, лише у США.

Калькулятор отримав вбудований конвертер та можливість введення параметрів вручну. Також додано історію дій, що спрощує перегляд порядку розрахунків.

Тестуємо iOS 18 Beta 1: хто і як це може зробити


Інші функції та інновації в галузі ШІ

Додані топографічні карти для любителів пішого туризму, оновлений додаток «Паролі» та ігровий режим, який зменшує час відгуку та знижує навантаження на систему. З'явилася можливість запису телефонних розмов із подальшим розшифруванням тексту в «Нотатках».

Apple представила нові функції, пов'язані зі штучним інтелектом, які стануть доступні пізніше. Ці функції будуть працювати на iPhone 15 Pro або 15 Pro Max, і, можливо, на нових базових моделях iPhone 16. Завдяки співпраці Apple з ChatGPT з'явиться зручний режим для роботи з ІІ, включаючи текстове введення для Siri.

Загальні враження

Якщо минулого року змін було замало, і iOS 17 загалом не здивувала, то тепер цікавих фішок побільшало. По-перше, Apple додала багато можливостей для роботи з ІІ, нехай поки що це і не можна протестувати. По-друге, у компанії почули побажання користувачів та приділили увагу кастомізації. Таких суттєвих змін системи не було вже дуже давно, а тепер запропонували змінювати дизайн, кому як заманеться.

Хочеться — змінюйте, немає настрою — не чіпайте систему та користуйтеся налаштуваннями за умовчанням. Але факт того, що iOS стала зручнішою та пропонує більше параметрів для оформлення, тепер заперечувати ніяк не можна.