У вересні відбувся реліз лінійки фірмових смартфонів Apple iPhone 14 і, хоча в класифікації моделей цього покоління відбулись незначні зміни, воно знову ж таки представлене чотирма варіантами. Пропонуємо ознайомитись ближче з основним переліком відмінностей між базовою версією Айфон 14 і меншим з двійки флагманів — Айфон 14 Про.
Цього року розробники Apple вирішили не експериментувати з дизайном нового покоління і витримали його у звичній стилістиці, яку започаткували ще декілька років тому. Однак з першого ж погляду ви помітите різницю у вигляді цих двох моделей, а полягає вона в “інноваційному Dynamic Island”.
Переосмислений виріз на передній панелі, який тепер може адаптуватись до відтворюваного на дисплеї контенту, змінювати форму і розмір. Це одна з головних фішок цьогорічної лінійки Про. А базова модель все ще зберегла такий неприємний для багатьох виріз. Проте, він став ще трішки меншим.
Камера — а саме її програмні та апаратні оновлення, є тим фактором, який з року в рік викликає у нас найбільший інтерес. Цікаво спостерігати, як в Купертіно продовжують вигадувати щось нове, поступово збільшуючи розрив між якістю зйомки з допомогою iPhone та продукції конкурентів.
Так, кожен з представників чотирнадцятого покоління отримав покращення камери — для базової моделі воно було фактично мінорним, а от Айфон 14 Pro — отримав кардинально нову основну камеру 48 Мп, більш досконалу діафрагму і загалом більше можливостей для системи об'єктивів.
Загальноприйнятим був той факт, що нове покоління iPhone повинне отримувати й нові процесори, тому багато хто був розчарований, коли Apple заявили, що тільки лінійка iPhone 14 Pro матиме більш сучасний чіп А16 Bionic, в той час, як 14 і 14+ все ще працюють на базі (покращеного, але все-таки минулорічного) А15 Bionic.
Та це не є причиною для суму, бо навіть найсучасніші чіпи конкурентів не здатні показати такий же рівень продуктивності, як А15. Єдина об'єктивна причина, чому лінійка Про отримала новий чіп — підвищена енергоефективність цього процесора, якої вимагає наступна відмінність.
Це функція Always-On, яка дозволяє дисплею бути завжди включеним. Ця функція не є чимось інноваційним і для багатьох не матиме важливого значення, однак вона існує і для свого функціонування вимагає додаткових ресурсів від гаджета. А враховуючи, що базовий 14 її не отримав, то і більш енергоефективного чипа він не потребує.
Підбиваючи підсумок, ми можемо впевнено сказати, що нові 14, та 14 Pro наділені низкою нових фішок та мінімальних покращень. І якщо розглядати чотирнадцяте покоління не як річне ітераційне доопрацювання, а самодостатню лінійку гаджетів, то модельний ряд однозначно буде на висоті, пропонуючи широкий функціонал і надійність на роки.
Тому при виборі вам, зрештою, потрібно керуватись бюджетом і арсеналом бажаних функцій смартфона. Але також є сенс трішки доплатити та придбати iPhone 13 Pro Max, який вже перевірений часом і пропонує більше корисного, ніж звичайний базовий iPhone 14.