Новий смартфон iPhone 16 Pro одразу після презентації завоював серця безлічі прихильників бренду. Його довго обговорювали до того часу, поки на горизонті не з’явилась нова серія. За даними журналіста Bloomberg Марка Гурмана, у 2025 році Apple планує випустити нову, суттєво тоншу версію iPhone, яка вийде разом з моделями iPhone 17, iPhone 17 Pro та iPhone 17 Pro Max. Попередньо його назва буде iPhone 17 Air. Головна його відмінність у серії полягає в тому, що він буде приблизно на 2 мм тонший за поточний iPhone 16 Pro. Що ж нам очікувати від цієї новинки та чому вона вже зараз привернула до себе скільки уваги читайте в статті від Ябко.
Які матиме розміри та переваги?
Для порівняння, товщина iPhone 16 Pro становить 8,25 мм. Якщо iPhone 17 Air буде на 2 мм тонший, це приблизно 6,25 мм, що зробить його найтоншим iPhone за всю історію лінійки. До цього рекорд утримував iPhone 6 з показником 6,9 мм. Поступове збільшення товщини в останні роки було зумовлене потребою у більших батареях, складніших камерах та апаратному забезпеченні для Face ID.
Однією з головних причин, чому Apple може дозволити собі настільки зменшити товщину пристрою, є впровадження власного 5G-модема. Новий чіп, розроблений Apple, буде компактнішим за рішення від Qualcomm. Про відносини цих двох компаній було багато написано і прихильники компанії давно чекали, коли їх співробітництво припиниться й світ побачить перший модем під маркою Apple.
Варто зазначити, що менші розміри та інтеграція з іншими компонентами дали змогу зберегти якість дисплея, камери та не жертвувати часом автономної роботи, забезпечивши при цьому рекордну міцність корпусу.
Що зміниться в дизайні та характеристиках?
Більшість аналітиків стверджують, що iPhone 17 Air отримає дисплей розміром близько 6,6 дюйма та буде оснащений лише однією камерою на задній панелі. Попередні чутки вказували на товщину пристрою між 5 та 6 мм, і тепер, коли кілька надійних джерел схиляються до близько 6 мм, цей сценарій видається дуже вірогідним.
Крім iPhone 17 Air, власний 5G-модем Apple компанія планує впровадити у четвертому поколінні iPhone SE (очікуваному на початку 2025 року) та в недорогі моделі iPad. Такий поетапний підхід дозволить компанії поступово знизити залежність від Qualcomm. Крім того, це дасть можливість максимально протестувати модем, щоб потім без проблем встановити його на преміум-моделі.
Які перспективи має модель?
Економія місця завдяки новому модему та його інтеграція з іншими компонентами можуть відкрити шлях до принципово нових дизайнів iPhone у майбутньому, зокрема до потенційних складаних моделей. Про ці моделі вже давно говорять в кулуарах але можливо компанія чекала саме цього моменту, щоб презентувати революційний дизайн. Apple продовжує досліджувати технології складаних екранів, і, якщо розвиток власних чіпів та систем-на-чіпі (SoC) триватиме, це надасть компанії більше свободи у створенні смартфонів, здатних скласти гідну конкуренцію багатьом брендам на ринку, які вже випускають подібні пристрої.
Скоріш за все Apple поступово відмовиться від модемів Qualcomm протягом трьох років, паралельно вдосконалюючи власні компоненти. Що це дає нам? Першою чергою iPhone стануть ще компактнішими, ефективнішими та функціональнішими.