iPhone XR — це альтернативна заміна iPhone X, оскільки останній знятий із виробництва. При цьому у нього є значні переваги у порівнянні з десяткою, проте і без мінусів не обійшлось. Які ж мінуси та плюси в новенького iPhone XR? Про це дізнаємося з тексту нижче.
В iPhone XR встановлена IPS матриця, котра добре знайома усім користувача техніки Apple. Такі екрани встановлюють в MacBook, iPad Pro, iPhone до 10 покоління. Ідеальна та насичена передача кольорів, які не "виїдають очі" та залишають комфортним користування протягом довготривалого терміну. Новий екран назвали "Liquid Retina", IPS-матриця відкалібрована та збалансована. А діапазон покриття кольорі — DCI P3, що робить зображення просто фантастичним.
Ще однією перевагою iPhone XR — розмір екрану, котрий становить 6,1 дюйма. Це більше ніж в iPhone Xs, проте менше ніж iPhone Xs Max, золота середина. Розширення — 1792×828 точок, в сумі це 326 точок на дюйм, ідеальна Retina, як за часів 4 та 4s. Екран по всім параметрах рівний, або кращий за iPhone X, окрім одного — глибини чорного, через те, що в OLED-матриці десятки чорний колір не відображається, ця область просто вимкнута, тому чорний колір там максимально "чорний".
iPhone XR отримав максимально потужне "залізо", котре аналогічне Xs та Xs Max. За основу взяли Apple A12 Bionic з системою навчання нейронних мереж для пришвидшення роботи пристрою під назвою Neural Engine.
Для цього у процесорі виділена спеціальна зона, що складається з 8 ядер та виконує 5 трильйонів операцій за секунду та до 9 раз швидше за попереднє покоління. Згідно слів Apple, цей процесор став до 15% швидшим та на 50% енергоефективнішим в порівнянні з Apple A11 Bionic. Графічно він на 50% потужніший ніж попередник та підтримує технологія Metal 2.
Багато хто скаже: "Але ж 12 мегапікселів як було, так і залишилось, нічого не змінилось!". Розширення 12 мегапікселів це лише те, скільки інформації зможе потрапити на матрицю, за усе інше відповідає розмір цих окремих пікселів, оптика, алгоритм перетворення та відобреження кольорів.
Завдяки Neural Engine якість фото доволі сильно зросла, особливо в портретному режимі (котрий тут підтримується). Кожна волосинка буде правильно відображатись, оскільки була проблеми в портретному режимі, що волосся "замилювалось" програмно і шмат голови могло зрізати. До речі, "Портретний режим" вийшов з Beta тестування.
SMART HDR. Ось це цікава річ. Стандарт HDR (High Dynamic Range) — процес створення фото із 3 знімків. Перший — "недоекспонований", або засвічений, другий — з нормальною експозицією та третій — "переекспонований", або затемнений. З цих трьох фото ми отримуємо збалансований кадр, де світлі частини не засвічені, а темні не "провалені" в чорний. У Apple ця технологія реалізована за допомогою 9 фото з різною експозицією! Результат фантастичний.
Режим портрет також "прокачали". Тепер змінювати значення діафрагми можна після того, як фото будо зроблено. З значення f/1.4 до f/16 (чим менше, тим більше "боке"). Також зросла точніше та правильність обробки результатів.
Фронтальна камера TrueDepth залишилась із значення в 7 мегапікселів. Вона знімає якісно навіть при поганому освітленні. Також не варто забувати про фронтальний "правильний" спалах, котрий додає фото реалістичності. Багато зараз говорить про режим покращенні шкіри, котрий додали до новинок, але ефект не особливо значний, тому можна спати спокійно.
3D Touch замінили на довге натискання (утримування). Чому так зробили — зовсім не зрозуміло. Можливо через технологічні труднощі. Не можемо назвати це проблемою, проте це зробило пристрій ще доступнішим!
Корпус тепер виготовлено не з сталі, а з алюмінію 7000 серії, як в iPhone 8 та 8 Plus. Завдяки цьому він став легшим та практичнішим. Грані не поліровані, а значить не будуть так швидко стиратися.
Доступний в 6 кольорах: Product RED, Black, Coral, White, Yellow, Blue.
Найновіші