Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки

Запуск нового iPhone запланований на 16 вересня 2024 року. Хоча до традиційної осінньої презентації залишається ще чимало часу, цей смартфон вже зараз викликає великий інтерес. У цій статті ви дізнаєтеся, які нові функції будуть у iPhone 16, як він виглядатиме та які технічні особливості планує впровадити Apple.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Дизайн

На цей момент відомо про три прототипи з різними характеристиками. Очікується, що кожен з них буде оснащений вертикальною камерою для зйомки просторового відео з Vision Pro. Перша версія можливо матиме овальну капсульну камеру, подібну до iPhone X, тоді як дві інші версії будуть оснащені подвійною спліт-камерою.

Очікується поява тактильної кнопки та єдиного регулятора гучності. Apple також розглядає дизайн з дволінзовою камерою, доповненою стандартними механічними кнопками регулювання гучності та зйомки.

Більшість експертів вважають, що остаточний дизайн iPhone 16 включатиме вертикально розташовану задню камеру. Друга кнопка Capture для зйомки відео буде розташована на правій стороні. Під кнопкою Action буде знаходитися хвильова антена для моделей, призначених для ринку США.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Розміри

Згідно з витоками, розміри iPhone 16 Pro будуть складати 149,6 x 71,45 x 8,25 мм, а у більшої моделі, Pro Max — 163 x 77,58 x 8,25 мм. Висота і ширина зростуть для розміщення більших дисплеїв розміром 6,3 та 6,9 дюймів відповідно. Проте товщина залишиться незмінною — 8,25 мм, що забезпечить звичне відчуття в руці. Більший дисплей потребує більшого корпусу, який стане трохи ширшим і вищим у порівнянні з iPhone 15 Pro, але товщина матеріалу залишиться без змін.

Для запобігання перегріву в лінійці iPhone 16 буде використано нову теплову конструкцію. За словами інсайдерів, Apple планує використовувати унікальну систему охолодження разом з металевим корпусом акумулятора в моделях Pro для ефективнішого відведення тепла.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Кольорова палітра

iPhone 16 Pro та Pro Max можуть отримати два абсолютно нових титановых кольори — Desert Titanium та Titanium Gray.

Apple зазвичай обмежує кольорову палітру Pro моделей чотирма варіантами на старті продажів. За словами відомого інсайдера Majin Bu, Desert Titanium поверне золотистий відтінок, якого не було з часів iPhone 8 у 2017 році. Титановий сірий є класичним та витонченим відтінком Space Gray.

Скасування кольорів Blue Titanium та Natural Titanium дозволить звільнити місце для нових титановых відтінків. Таким чином, чотири кольори включатимуть класичні чорний і білий, а також більш сміливі золотий і сірий варіанти.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Дисплей і кнопки

З'явилися чутки, що вся лінійка iPhone 16 буде оснащена OLED-панелями з технологією мікролінз. Це дозволить значно підвищити яскравість зображення, знижуючи при цьому енергоспоживання пристрою.

iPhone 16 Pro і Pro Max отримають більші дисплеї — 6,3 і 6,9 дюйма відповідно, порівняно з 6,1 і 6,7 дюйма у попередніх моделях. Це збільшить висоту та ширину корпусу пристроїв порівняно з iPhone 15. У моделях Pro також може бути застосована технологія мікролінзових матриць, що зробить OLED-панелі яскравішими та енергоефективнішими.

Особливо цікавим нововведенням є нова кнопка Capture, призначена для зйомки фото і відео. Розташована на правій стороні під кнопкою живлення, ця кнопка забезпечує чутливість до натискання і тактильний зворотний зв'язок без механічного клацання. Легке натискання може використовуватися для фокусування на об'єктах, а повне натискання робить знімок. Кнопка Capture також дозволяє використовувати жести для масштабування, наприклад, проводити пальцем вліво або вправо для збільшення або зменшення масштабу під час запису відео.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Чіп

Згідно з новим звітом аналітика Джеффа Пу, Apple повністю відмовиться від використання чіпа A17 у серії iPhone 16. Замість цього всі моделі будуть оснащені новим чіпом A18, виготовленим за передовим 3-нм техпроцесом N3E компанії TSMC. Хоча точні характеристики поки що невідомі, A18 обіцяє значне підвищення обчислювальної потужності та загальної ефективності роботи смартфона.
Моделі iPhone 16 Pro можуть отримати чіп A18 Pro з додатковим графічним ядром. Джефф Пуй також зазначає, що A18 Pro буде оснащений покращеним нейронним рушієм із додатковими ядрами для швидшої обробки завдань машинного навчання. Це відкриє нові можливості для використання передових функцій штучного інтелекту.

Стандартні моделі iPhone 16 отримають збільшення обсягу оперативної пам'яті з 6 до 8 ГБ, як і моделі Pro. Єдиний для всіх обсяг 8 ГБ забезпечить більш плавну роботу в багатозадачному режимі та в іграх.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Камера

iPhone 16 Pro Max буде оснащений ексклюзивним сенсором камери Sony IMX903. Збільшений розмір сенсора 1/1,14 дюйма дозволяє захоплювати більше світла та забезпечує більш чіткі деталі зображення. Додавання технології двошарових транзисторів покликане підвищити світлочутливість для отримання яскравіших фотографій.

Повідомляється, що всі моделі iPhone 16 Pro отримають новий модуль лінз з литого склопластику 1MG+7P. Ця гібридна конструкція об'єктива забезпечує покращені оптичні характеристики від краю до краю для надширококутних, ширококутних і телеоб'єктивів.

За прогнозами експертів, обчислювальна потужність також отримає значне оновлення. Перехід на техпроцес TSMC N3E дозволить створити новий чіп A18 Bionic. У поєднанні з покращеним нейронним рушієм iPhone 16 серії Pro обіцяє забезпечити швидші обчислювальні можливості при фото- та відеозйомці.

Нова кнопка Capture призначена для спрощення процесу зйомки фото та відео. Завдяки чутливості до натискання, тактильному зворотному зв'язку та жестам пролистування, користувачі можуть плавно масштабувати, налаштовувати фокус і фіксувати моменти. Кнопка Capture розташована на правому нижньому краю, тому нею зручно користуватися як у вертикальному, так і в горизонтальному положенні телефона.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Час автономної роботи

Apple планує збільшити час автономної роботи завдяки технології багатошарових акумуляторів. Батареї, розташовані один на одному, мають більшу ємність і працюють довше. Також очікується збільшення швидкості провідної зарядки до 40 Вт, а бездротової MagSafe — до 20 Вт. У моделях iPhone 16 Pro, ймовірно, буде використано новий модем Snapdragon X75 від Qualcomm.

Завдяки своїй компактності та енергоефективності X75 обіцяє забезпечити вищу швидкість 5G без шкоди для часу автономної роботи. Apple деякий час відставала від конкурентів за швидкістю зарядки. Якщо ця проблема буде вирішена в iPhone 16, це стане справжнім подарунком для всіх шанувальників бренду.

Загалом, нові функції камери та покращення в автономній роботі роблять iPhone 16 привабливим вибором для користувачів, які шукають передові технології та високу продуктивність.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Оновлене програмне забезпечення

Орієнтовна дата виходу iPhone 16 призначена на осінь, а конференція розробників програмного забезпечення відбудеться влітку, тому можна очікувати, що iOS 18 буде випущена разом з iPhone 16.
Зараз Apple активно впроваджує технології штучного інтелекту у свої пристрої. З огляду на зростаючий інтерес споживачів до чат-ботів на базі штучного інтелекту, таких як ChatGPT, Apple прагне внести значні покращення в області ІІ в iOS 18. За повідомленнями джерел, компанія працює над великими мовними моделями для генеративних функцій у таких стандартних додатках, як Music, Pages та Keynote. Незважаючи на те, що для повного впровадження концепції ІІ знадобиться час, iOS 18 покликана підняти програмне забезпечення iPhone на новий рівень. Цілком ймовірно, що деякі ексклюзивні розробки з’являться саме в лінійці iPhone 16.

Наприклад, покращене взаємодія з Siri, вдосконалені плейлисти в Apple Music, підвищена продуктивність при інтеграції з додатками та інші цікаві функції. Зокрема, очікується, що Siri отримає значні покращення завдяки ІІ в iOS 18. Повідомляється, що Apple використовує великі мовні моделі, щоб зробити Siri більш розвиненим віртуальним помічником. З чуток, будуть покращені процеси природного спілкування, персоналізація для користувачів та можливості роботи з різними пристроями. Siri також може отримати глибшу інтеграцію з Shortcuts для автоматизації складних багатоступеневих завдань.

iPhone 16: дата випуску та очікування від новинки


Лінійка iPhone 16 також, ймовірно, отримає оновлену технологію Wi-Fi 7, яка забезпечить швидкість до 2,4 рази вищу, ніж у Wi-Fi 6. Поліпшений мікрофон із підвищеною водонепроникністю покликаний підвищити якість дзвінків та покращити роботу Siri. Перехід на USB-C забезпечить швидшу провідну передачу даних та зарядку.

Нові чіпи A18, виготовлені за передовою 3-нм технологією, ймовірно, будуть працювати в парі з iOS 18, щоб підвищити швидкість та час автономної роботи. Очікується, що Apple використає покращену ефективність для досягнення або перевершення часу автономної роботи моделей iPhone 15.

Також можливо, що iPhone 16 буде оснащений удосконаленим інтерфейсом Siri, покращеним мікрофоном, кращим співвідношенням сигнал/шум та вищим рівнем водонепроникності. Поки що немає інформації про те, чи буде в iPhone 16 впроваджена інноваційна технологія eSIM. Але з огляду на те, що віртуальна eSIM-карта підтримується попередніми моделями iPhone, цілком ймовірно, що власники новинки також зможуть нею користуватися.

Віртуальна карта eSIM має безліч переваг для користувачів. Серед очевидних плюсів — простота використання, відсутність потреби купувати SIM-карти місцевих операторів або підключатися до небезпечних громадських точок доступу Wi-Fi під час подорожей за кордон. Крім того, активація технології eSIM є досить простою.

Отож, залишається лише з нетерпінням чекати, коли Apple порадує нас своїм новим флагманом, який має виправдати такі високі сподівання від нього.