Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021

Швидкий та довгоочікуваний — так можна охарактеризувати останній захід від Apple, де світові було представлено новий iMac. Після тривалого періоду очікувань і здогадок, компанія вразила своїх прихильників, представивши модель, що втілила в собі калейдоскоп інновацій та нововведень. Новий iMac 2023 року не лише зберіг класичні риси улюбленого дизайну, але й здивував технічними характеристиками та функціональними фішками. Від переробленої архітектури процесорів до удосконаленого дисплея — цей комп'ютер по-справжньому переосмислює, що значить бути на вершині технологічного прогресу. Все краще пізнається в порівнянні, тому варто розглянути детальніше відмінності між iMac 2023 M3 та iMac M1 2021.

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021


Процесор

Свіжий реліз iMac 2023 з чіпом M3 відкриває нову сторінку в історії комп'ютерної техніки і це без перебільшень. Зосередимо увагу на ключових технічних вдосконаленнях та їх значенні для кінцевого користувача.

iMac M1 2021:

 • Використання чіпу M1, який став відомим завдяки своїй високій продуктивності, особливо в області графіки.
 • Перші моделі в лінійці Apple, які зазначили перехід на нову архітектуру чіпів.

iMac 2023 M3:

 • Інтеграція новітнього чіпу M3, який перевищує продуктивність M1, особливо в області графіки. Продуктивність CPU в M3 відносно минулорічного сімейства чіпів М2 зросла на 15%, і на 30% в порівнянні з M1.
 • Оновлення архітектури графічного ядра та впровадження апаратного трасування променів, аналогічно до A17 Pro в iPhone 15 Pro.
 • Восьмиядерний чіп M3 в iMac показує продуктивність на рівні з 12-ядерним Intel Core i7-1360P, використовуючи втричі менше електроенергії.


Енергоефективність

iMac M1 2021:

 • Висока енергоефективність, яка стала ключовою характеристикою чіпів M-серії.

iMac 2023 M3:

 • Чіпи M3 підняли планку енергоефективності на новий рівень, використовуючи набагато менше електроенергії порівняно з попередніми поколіннями чіпів Apple.
 • Удвічі знижене енергоспоживання при порівнянні з чіпами M1, що дозволяє пристроям на M3 триваліше працювати без підзарядки, особливо при перегляді відео з кодеком AV1.

Отож, iMac 2023 з чіпом M3 не лише зберігає всі кращі риси свого попередника, але й вводить значні удосконалення в областях продуктивності, графіки та енергоефективності.

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021


Екран

Екран є ключовим елементом у взаємодії користувача з комп'ютером, особливо коли мова йде про пристрої від Apple з їх увагою до деталей та якості зображення. Порівнюючи екрани моделей, зосередимося не тільки на розмірах та роздільній здатності, але й на таких аспектах, як якість зображення, кольоропередача, і технологічні інновації, які приховані за цими числами.

iMac M1 2021

 • Діагональ екрана: Фактично 23,5 дюйма, що є невеликим покращенням порівняно з попередньою моделлю iMac з екраном 21,5 дюйма.

iMac 2023 M3

 • Діагональ та якість екрана: 24-дюймовий дисплей Retina 4,5K з роздільною здатністю 4480x2520. Це не просто збільшення діагоналі екрана порівняно з моделлю 2021 року, але й значний стрибок у якості зображення.
 • Піксельна щільність: 218 пікселів на дюйм, забезпечує гостроту та деталізацію зображення.
 • Кольорове охоплення: Підтримка 1 мільярда кольорів, що дозволяє бачити більш насичене та реалістичне зображення.
 • Яскравість та колір: Пікова яскравість 500 ніт і широка колірна гама P3, а також підтримка технології True Tone, що забезпечує комфортне переглядання зображень при різних умовах освітлення та неймовірну якість кольоропередачі.

Це переваги роблять нову модель ідеальною для професіоналів творчих індустрій та всіх, хто цінує високу якість зображення.

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021

Графічний процесор

Внутрішні графічні процесори (iGPU) відіграють важливу роль в загальній продуктивності системи, особливо коли мова йде про такі завдання, як обробка зображень, відеоредагування та ігри. Аналізуючи основні характеристики та покращення, що були досягнуті у новій моделі, варто зупинитися на цілому ряді покращень.

iMac M1 2021

 • Кількість потокових процесорів: 8
 • Частота ядра: 1278 МГц
 • Технологічний процес: 5 нм

iMac 2023 M3

 • Покращення в продуктивності рендерингу графіки: Зросла в 1,8 рази порівняно з M2.
 • Покращення продуктивності ядер: На 15% вище порівняно з M2.
 • Зменшення енергоспоживання ядер: На 50% менше порівняно з M1.
 • Зменшення енергоспоживання графіки: Зменшилося на 50% у порівнянні з M1 і є вп'ятеро меншим, ніж у Core i7-1360P.
 • Покращення нейропроцесора: Продуктивність зросла на 60% порівняно з M1.

iMac 2023 M3 має значно більш продуктивний та енергоефективний вбудований графічний процесор порівняно з моделлю 2021 року. Зростання продуктивності, зменшення енергоспоживання та вдосконалення нейропроцесора роблять нову модель набагато привабливішою для вимогливих завдань, пов'язаних з графікою та штучним інтелектом.

Порівняння iMac 2023 M3 та iMac M1 2021

Дизайн

З роками Apple завжди прагнула привнести інновації не лише у функціональність своїх продуктів, а й у їхній зовнішній вигляд. Дизайн iMac протягом останніх років яскраво відображає цю тенденцію.

iMac 2021

У 2021 році Apple представила повністю перероблений iMac, що суттєво відрізнявся від попередніх моделей. Ключові особливості:

 • Тонкий корпус. Пропонуючи елегантну та мінімалістичну естетику, iMac 2021 здивував своїм надзвичайно тонким профілем.
 • Різноманітність кольорів. Пастельна палітра кольорів надала користувачам можливість вибрати пристрій, що найкраще відображає їхній особистий стиль.
 • Великий екран. Повністю новий дизайн включав і великий, привабливий екран, який робив користувацький досвід ще більш захоплюючим.

iMac 2023

У 2023 році Apple продовжила слідувати обраному дизайнерському напрямку, з деякими незначними змінами:

 • Ще тонший профіль. Новий iMac тепер має ще більш тонкий корпус, всього 11,5 мм.
 • Збереження кольорової палітри. Кольорова гама залишилася незмінною, пропонуючи 7 пастельних варіантів.
 • Збереження загального дизайну. В цілому, iMac 2023 продовжує слідувати естетичному спрямуванню моделі 2021 року, зосереджуючись на мінімалізмі та елегантності.

Apple, як завжди, знаходить тонку грань між інновацією та збереженням свого унікального стилю. Модель 2023 року, хоч і не принесла радикальних змін у дизайн, засвідчила відданість компанії принципу "тонше = краще", одночасно підтримуючи різноманітність вибору для користувачів з її традиційною палітрою кольорів.

Підсумовуючи останні оновлення в лінійці Apple iMac, можна сміливо стверджувати, що компанія не просто вислухала побажання своїх прихильників, а й з честю виправдала їхні сподівання. Новий iMac 2023 року — це яскравий приклад того, як можна балансувати між інноваційністю та вірністю корпоративним цінностям і дизайну.