Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Ваше місто ?
Твій кошик
0
Ваше місто ?
Так Змінити

iPad Air M3 проти iPad Air M2: огляд відмінностей

iPad Air M3 проти iPad Air M2: огляд відмінностей

Apple нещодавно випустила оновлені iPad Air 11 та iPad Air 13 з чипом M3, який разом із кращою Magic Keyboard виступає гарантією не тільки вищої потужності, а ще й до того ж зручності у роботі. Однак багатьох цікавить, чи є суттєві причини переходити з iPad Air M2, який з’явився лише минулого року. В огляді Ябко ми вирішили детально порівняти обидві моделі — від апаратних характеристик (CPU, GPU, пам’ять, акумулятор) і дисплея до аксесуарів та можливостей Apple Intelligence — щоби ви могли вирішити, яка версія iPad Air вам більш підходить. Отож, буде цікаво та корисно!


iPad Air 2025 M3


Що змінилося порівняно з iPad Air M2?

Почнімо з огляду загальних поліпшень у новому iPad Air M3. Головне — це, звісно, перехід з M2 на M3 для ще вищих показників продуктивності та кращої енергоефективності. Крім того, оновлений Magic Keyboard з більшим трекпадом робить iPad більш «ноутбучним». Усе це націлене на тих, хто бажає швидшого планшета, без переходу на дорожчий iPad Pro.


Чи змінилася ціна?

Звісно ж, всіх, хто давно слідкує за оновленнями лінійки пристроїв від компанії Apple, чи просто вперше вирішив купити «яблучну» техніку, цікавить ціна. Спішимо повідомити, що ціна iPad Air M3 (11 дюймів) стартує з $599, а iPad Air M3 (13 дюймів) — з $799.

Це такі ж ціни, як і для M2-моделей у день їх релізу. Водночас iPad Air M2 офіційно знято з продажу на сайті Apple, але в магазинах-партнерах і на розпродажах пристрій, імовірно, з’являтиметься з дисконтом. Тож, якщо пріоритет — заощадити, придбавши трошки «старіший» планшет, iPad Air M2 усе ще виглядає привабливо.


Впізнаваний дизайн та дисплей

Зовні iPad Air M3 майже нічим не відрізняється від M2. Це той самий форм-фактор із тонкими рамками, Touch ID у верхній кнопці та чотирма кольорами (Blue, Purple, Starlight, Space Gray). Розміри екрана також ідентичні: 11-дюймова Liquid Retina (2360×1640) або 13-дюймова (2732×2048).

В обох випадках ми отримуємо яскравий IPS-дисплей з підтримкою True Tone, прекрасний для читання, мультимедійних задач і малювання з Apple Pencil (USB-C чи Pro-версія). На жаль, iPad Air досі не підтримує HDR-контент: для цього потрібні просунуті mini-LED чи OLED панелі з iPad Pro. Тому візуальних змін у дисплеях між M2 і M3 теж немає.


Чип M3


Порівняння продуктивності M2 та M3

Чип M3 — головна «родзинка» нового iPad Air. За словами Apple, він дає відчутний приріст потужності та стабільну роботу з великими файлами й вимогливим ПЗ.

Порівняно з iPad Air M2 різниця у швидкості CPU може сягати 15–20%, а в графічних задачах — ~15%.

Якщо говорити про число ядер, то iPad Air на M3 має 8-ядерний CPU (4 продуктивні + 4 енергоефективні) і 9-ядерний GPU (M2 мав 8-ядерний GPU у базових конфігураціях).

Звісно, ми живемо в час технологій штучного інтелекту, тому попрацювали розробники й над покращенням Neural Engine — у M3 він швидший за M2 приблизно на 60%.

При цьому мова йде передусім про складні робочі процеси — відеомонтаж, 3D-рендеринг, обробку ML.


Розширені функції Apple Intelligence

Можливості, пов’язані з Apple Intelligence, офіційно з’явилися ще в iOS/iPadOS 18, тож обидва iPad (M2 і M3) на повну підтримуватимуть такі функції, як:

  • Clean Up у Photos — автоприбирання зайвих елементів;
  • Image Wand у Notes — перетворення схематичних ескізів на досконалі ілюстрації;
  • Genmoji — створення власних емоджі;
  • Writing Tools і ChatGPT — швидке виправлення тексту та генерація контенту.

Проте Neural Engine у M3 працює швидше, тож деякі найскладніші AI-завдання запускатимуться трохи оперативніше. Зрештою, це помітно лише при роботі з «важкими» фотоефектами, великими мовними моделями чи доповненою реальністю.


iPad Air M3 проти iPad Air M2: огляд відмінностей


Magic Keyboard і аксесуари

Вперше для iPad Air M3 пропонується «оновлена» Magic Keyboard з великим трекпадом і рядом функціональних клавіш. Якщо ви плануєте використовувати iPad Air як заміну ноутбука, нова клавіатура може бути дуже зручною. При цьому:

  • Magic Keyboard (для M3) відрізняється 14-клавішним рядом функцій (налаштування яскравості, гучності). Ціна ж цього надкорисного аксесуару починається від $269 (11") або $319 (13").
  • З’єднання магнітне, передача даних і живлення проходить через Smart Connector, а завдяки USB-C у шарнірі можна одночасно заряджати iPad, не займаючи основний USB-C-порт.

iPad Air M2 теж сумісний із «попередньою» Magic Keyboard (не з таким великим трекпадом), і користувачам цього буде досить. В новій клавіатурі Apple більше покращує «ноутбучний» досвід, але це радше «зручна дрібниця», ніж критичне оновлення.


То чи варто ж оновлюватися на iPad Air M3?

Якщо ви зараз власник iPad Air M2, перехід на iPad Air M3 дасть вам передусім легкий приріст продуктивності (до 20% CPU/GPU), покращене AI (швидший Neural Engine) та вдосконалені аксесуари (MagSafe для зарядки, нова Magic Keyboard). Для більшості користувачів, які головним чином читають, дивляться відео й роблять нотатки, iPad Air M2 залишається відмінним вибором і досі «запасу» потужності може вистачати на кілька років.

Водночас причин вибрати iPad Air M3 доволі багато, зокрема, якщо ви плануєте серйозніший креатив: монтаж, великий обсяг малюнків, роботу з AR. Незамінним буде новий планшет і для тих, хто хоче швидший Neural Engine під функції Apple Intelligence і ChatGPT. Ще однією причиною оновитися є бажання мати новеньку Magic Keyboard із більшим трекпадом — якщо це, наприклад, важливо у вашому робочому сценарії.

Олександр Крючков
Олександр Крючков
Про автора
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ