Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Оновлення Android 15: втрачені пристрої тепер знайдуться, навіть вимкнуті

Оновлення Android 15: втрачені пристрої тепер знайдуться, навіть вимкнуті

У майбутньому оновленні операційної системи Android, яке отримало назву Android 15, користувачів чекають суттєві інновації у сфері безпеки та відстеження пристроїв. Однією з найбільш очікуваних функцій стане новий механізм пошуку втрачених або вкрадених мобільних пристроїв, який дозволить локалізувати телефони Google Pixel 8 і Pixel 8 Pro навіть у вимкненому стані.

Цей прорив у технологіях відстеження пропонує розв’язання проблеми, з якою Google стикалася довгий час, особливо враховуючи, що Apple вже реалізувала подібну функціональність у своїх пристроях. Тепер давайте глибше зануримося в технічні аспекти цієї функції та розглянемо, як вона буде працювати в екосистемі Android.

Механізм "Пошуку вимкненого пристрою" базується на унікальній технології, яка дозволяє пристрою продовжувати комунікацію з іншими пристроями через Bluetooth, навіть бувши вимкненим. Зазвичай, при вимкненні пристрою, його Bluetooth-контролери також вимикаються, перериваючи будь-яку можливість відправлення або отримання даних. Однак, завдяки новій розробці Google, Bluetooth-маяки, що були заздалегідь збережені в пам'яті контролера, продовжуватимуть передаватися, дозволяючи іншим пристроям в мережі "Find My Device" локалізувати вимкнений пристрій.

Це стало можливим завдяки введенню спеціального драйвера Bluetooth, який підтримує активацію навіть після вимкнення основних компонентів пристрою. Виробникам пристроїв необхідно буде адаптувати свої апаратні рішення для підтримки цієї функції, що може потребувати значних змін в дизайні та програмному забезпеченні.

Оновлення Android 15: втрачені пристрої тепер знайдуться, навіть вимкнуті


З появою Android 15, власники моделей Google Pixel 8 і Pixel 8 Pro зможуть першими оцінити переваги цієї функції. Це додасть користувачам впевненості в тому, що вони зможуть відстежити свій пристрій у будь-яких обставинах, незалежно від стану заряду батареї чи навмисного вимкнення телефону зловмисниками.

Однак слід відзначити, що не всі пристрої зможуть скористатися цією новою функцією. Як повідомляє Android Police, очікується, що лише Pixel 8 Pro і Pixel 8 будуть сумісними з цією технологією. Інші моделі, такі як Pixel Fold чи найновіші версії Pixel, не матимуть необхідної підтримки через відсутність спеціалізованого драйвера Bluetooth.

За допомогою цієї революційної функції Google робить величезний крок уперед у забезпеченні безпеки та знаходженні втрачених або вкрадених пристроїв, демонструючи свою відданість інноваціям.