Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro

Гарнітура Apple Vision Pro незабаром з'явиться на полицях магазинів, і ті, хто отримає її першими, з нетерпінням чекають на можливості, які відкриє ця цікава новинка, що вже викликала великий інтерес у прихильників всього інноваційного. Завдяки високопродуктивному процесору Apple M2, дисплеям із роздільною здатністю 4K для кожного ока та розширеним можливостям слідкування за рухами очей та жестами, Vision Pro обіцяє забезпечити новий рівень занурення в цифровий світ.

Проте, основну цінність пристрою розкриють саме додатки, які використовують його потенціал. Хоча повний перелік програм ще не опубліковано, ми вже можемо заглянути в список додатків, які будуть включені в поставку Vision Pro від Apple, а також ознайомитися з деякими застосунками від сторонніх розробників, які з'являться незабаром.

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro


Попередньо встановлені додатки Vision Pro

З кожним новим пристроєм Apple, користувачі отримують набір стандартних програм, адаптованих конкретного для цієї моделі. Vision Pro не стане винятком. Користувачі зможуть відкривати нові горизонти з віртуальними екранами в Safari, переглядаючи вебсторінки на величезних дисплеях, що робить звичайні ноутбуки та навіть підключені Pro Display XDR, такими ж застарілими, як зараз ми дивимось на величезні CRT монітори.

Додатки, такі як Apple Mail, Messages і FaceTime, дозволять залишатися на зв'язку з друзями та колегами, навіть перебуваючи в іншій реальності. Для організації свого життя користувачам будуть доступні такі додатки, як Freeform, Notes та Files. Любителі мультимедіа зможуть насолоджуватися улюбленою музикою та відео в додатках “Фото”, “Музика” і “ТБ”.

Особливою перлиною стане застосунок Encounter Dinosaurs, який одразу ж занурить користувача в захопливий світ динозаврів в 3D. Додаток Mindfulness запропонує нові враження, наповнені кольорами та рухом, демонструючи, як класичні 2D-додатки можуть бути переосмислені з урахуванням нових просторових можливостей.

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro


Магазин застосунків для Vision Pro

Для власників Vision Pro буде відкритий спеціалізований магазин додатків visionOS, який наразі є ексклюзивом цього пристрою. Apple вже має платформу App Store Preview для застосунків iOS та iPadOS, що дозволяє користувачам ознайомитися з новими додатками без необхідності мати пристрій Apple. Очікується, що з часом з'явиться аналогічний ресурс для застосунків Vision Pro.

Важливо пам'ятати, що більшість додатків для iPhone та iPad будуть сумісні з Vision Pro. Однак це не гарантує, що всі наявні програми будуть доступні для встановлення. Компанія встановлює ряд стандартних програм, в тому числі такі, як Книги, Календар, Мапи, Новини, Подкасти, Нагадування, Ярлики, Запаси та Голосові нотатки, які надають користувачам широкі можливості для роботи, відпочинку та комунікації.

Для налаштування visionOS та додатків Vision Pro користувачі можуть використовувати знайомий додаток “Налаштування”, де доступні різноманітні параметри для адаптації інтерфейсу під індивідуальні потреби та вподобання.

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro


Ігри на Vision Pro

Гарнітура відкриває нові горизонти для геймерів, пропонуючи понад 250 ігор через Apple Arcade. Ця платформа для iPhone та iPad тепер стає частиною ігрового досвіду у просторовому світі Vision Pro. Однак, відповідно до заяв Apple, геймерів очікує набагато більше, ніж просто перегляд ігор на великому екрані. Компанія обіцяє запровадити "абсолютно новий просторовий ігровий досвід, створений спеціально для visionOS", що має на меті занурити гравців у захопливі віртуальні світи.

Згідно з інформацією від UploadVR, на Vision Pro очікуються цікаві VR-ігри, які обіцяють захопити увагу найвибагливіших геймерів. Серед них виділяються такі ігри, як Demeo та Just Hoops. Demeo — це гра у стилі настільних RPG, подібних до Dungeons & Dragons, де анімовані фігурки оживають у віртуальному світі. Just Hoops пропонує відчути себе баскетболістом, дозволяючи виконувати штрафні кидки прямо у вітальні або в інших віртуальних локаціях.

Серед інших очікуваних ігрових новинок для Vision Pro варто відзначити What The Golf та Super Fruit Ninja VR. What The Golf дозволяє насолоджуватися міні-гольфом у власному домі, перетворюючи звичайну кімнату на мініатюрне поле для гольфу. У Super Fruit Ninja VR гравці перевтілюються у ніндзя, майстерно нарізаючи фрукти в повітрі, використовуючи лише рухи своїх рук.

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro


Застосунки iPhone та iPad

Vision Pro від Apple пропонує користувачам доступ до широкого спектра додатків для iPhone та iPad, перетворюючи цю гарнітуру на універсальний пристрій, який відкриває перед користувачами нові горизонти можливостей. Згідно зі заявами Apple, Vision Pro підтримує більше мільйона застосунків, створених для iOS та iPadOS, що надає користувачам миттєвий доступ до вже знайомих та улюблених програм.

Ця обіцянка Apple нагадує стратегію компанії під час запуску перших Mac з процесорами Apple Silicon, коли з’явилися побоювання щодо сумісності та продуктивності програм на новій платформі. Apple запевняла, що можливість запуску застосунків для iPhone та iPad на Mac з Apple Silicon пом'якшить перехід, але практика показала, що не всі програми були доступні в Mac App Store.

Згодом стало зрозуміло, що перенесення застосунків між платформами не завжди є простим завданням, оскільки кожен пристрій має свої унікальні особливості та інтерфейс. Наприклад, Vision Pro не має сенсорного екрана, і взаємодія з додатками відбувається за допомогою рухів головою та жестів, що може створити певні виклики для додатків, розроблених з урахуванням сенсорного керування.
Втім, хоча Vision Pro й підтримує велику кількість застосунків для iOS та iPadOS, користувачам можуть знадобитися нативні програми, оптимізовані спеціально під особливості цієї гарнітури. Розробка таких програм вимагатиме від компанії врахування унікальних можливостей гарнітури та адаптації інтерфейсу, функціоналу для забезпечення найкращої взаємодії користувача з пристроєм в просторовому вимірі.

Які додатки будуть доступні в Apple Vision Pro


Нативні додатки гарнітури

Розробники додатків вже усвідомлюють, що ключ до успіху на платформі Vision Pro полягає в створенні програм, які не лише рідні для цієї системи, а й повністю використовують її просторові обчислювальні можливості. Додатки, що інтегрують доповнену реальність (AR), де віртуальний контент гармонійно поєднується з реальним світом, обіцяють відкрити перед користувачами Vision Pro неймовірні перспективи.

Існують великі очікування від імерсивних програм, які створюють особливий контент з функцією “обгортання”, занурюючи користувачів у віртуальне середовище. Такі досвіди мають потенціал захопити не тільки новачків у світі віртуальної реальності, але й досвідчених користувачів VR, які вже мали справу з подібними гарнітурами. Висока якість відтворення, яку пропонує Vision Pro, може стати приємним сюрпризом навіть для тих, хто вважає, що бачив усе у світі VR.

Ключовим моментом є те, що майбутнє гарнітури може бути визначене "вбивчим додатком" – тим, який зробить цю гарнітуру абсолютно необхідною для широкого кола користувачів. І цей додаток, найімовірніше, не буде обмежений рамками традиційного двомірного інтерфейсу, а розкриє весь потенціал просторових взаємодій, що пропонує Vision Pro. Це майбутнє, до якого інженери Apple можуть прагнути, проектуючи свої інноваційні додатки, але готовність до них багатошарового суспільства ще потребує дослідження.