Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

5 ваших помилок, які не любить акумулятор телефону

5 ваших помилок, які не любить акумулятор телефону

Акумулятори є важливим елементом будь-якого сучасного мобільного пристрою. Вони визначають тривалість його автономної роботи і можуть втрачати свою місткість з часом, як з природних причин, так і через недбале ставлення власників.

Дійсно, акумулятори є ключовими для наших гаджетів. Сучасні літій-іонні та літій-полімерні акумулятори мають велику місткість та невелику вагу, що дозволяє їм працювати протягом багатьох годин. Вони заряджаються швидко й забезпечують стабільну роботу пристроїв.

Проте, їхні переваги залежать від правильного використання. Недбале ставлення до акумуляторів може призвести до передчасного зламу або втрати місткості. Тому важливо берегти та правильно доглядати за ними, щоб продовжити тривалу і надійну роботу гаджета. Далі розглянемо 5 типових помилок, які припускаються користувачі.

5 ваших помилок, які не любить акумулятор телефону


Використання під час заряджання

Використання мобільного пристрою під час заряджання може вплинути на тривалість його служби, особливо якщо пристрій перегрівається. Висока температура негативно позначається на ресурсі батареї та призводить до скорочення її терміну служби.

Щоб зберегти акумулятор у хорошому стані, під час заряджання краще утриматися від енергозатратних завдань, таких як ігри або перегляд відео. Це допоможе запобігти перегріву, подовжить ресурс батареї. Однак перегляд соціальних мереж та спілкування в месенджерах під час заряджання, зазвичай, не викликає серйозних проблем, це можна робити без наслідків для акумулятора.

Експлуатація при екстремальних температурах

Використання в умовах, коли термометр на вулиці показує занадто високі чи низькі температури, може виявитися непростим завданням для акумуляторів гаджетів. Залежно від того, які температурні умови панують, можуть статися різні речі.

Коли зима вкриває землю снігом і термометр показує від'ємні температури, акумулятори пристроїв теж можуть сповільнити свою роботу. У таких умовах, місткість батареї може раптово зменшитися, а смартфон чи планшет раптово відключитися. Це стосується не тільки телефонів, а й електронних книг, навушників і багатьох інших пристроїв. Тому важливо уникати їх тривалого використання у сильний мороз та дбати про те, щоб вони були належним чином утеплені.

З іншого боку, спекотна погода також може створювати проблеми для акумуляторів. Перегріті акумулятори можуть стати джерелом серйозних проблем. У найгіршому випадку, це може призвести до загоряння акумулятора. Такі ситуації є рідкісними, але вони можуть бути небезпечними. Тому, якщо ви користуєтеся гаджетом у спеку, слід ретельно відстежувати температурний режим та намагатися не допускати перегріву акумулятора.

Повне розрядження акумулятора

Мабуть, всі ми пам'ятаємо ті часи, коли гаджети працювали на нікель-кадмієвих батареях, і в нас була певна обрядовість: "розряджай до кінця, а потім заряджай повністю". Це було своєрідним ритуалом, і багато хто вважав, що таке розряджання-заряджання "пробуджує" акумулятор, підвищує його продуктивність.

Але сучасні акумулятори мають інші характеристики. Вони не вимагають такого глибокого розряджання і насправді навіть не рекомендуються до розряджання "в нуль". Глибоке розрядження може скоротити кількість циклів розрядки, що своєю чергою призведе до зменшення ресурсу акумулятора. Таким чином, сучасні батареї краще заряджати, коли їх місткість впала до приблизно 30%.

Це нове правило стосується не лише смартфонів, а й багатьох інших пристроїв. Звісно, є винятки, і деякі гаджети можуть мати свої особливості, але загалом, дотримання цього правила допоможе вам подовжити термін служби акумулятора і зберегти продуктивність пристрою. Так що не забувайте про це, коли будете ставити свій смартфон на зарядку на 30%.

Використання не відповідного зарядного пристрою

Часто ми чуємо поради, що смартфон слід заряджати виключно від оригінальної зарядки "з коробки", як якесь святе правило. Мовляв, відхилення від цієї звички негативно вплине на ресурс батареї і прискорить її знос. Однак насправді ситуація не така категорична, як здається.

Звісно, важливо враховувати, який струм надається зарядним пристроєм. Занадто слабкий струм зарядки може значно подовжити час заряджання смартфона. З іншого боку, занадто великий струм може бути шкідливим для контролера заряду і врешті-решт може призвести до несправностей батареї.

Отже, не обов'язково використовувати тільки оригінальну зарядку, але варто звертати увагу на параметри струму й напруги, які відповідають вашому пристрою. Приділяйте увагу якості зарядних аксесуарів і обирайте ті, які мають схожі характеристики з рекомендаціями виробника вашого смартфона. Таким чином, ви зможете забезпечити ефективне і безпечне заряджання пристрою.

5 ваших помилок, які не любить акумулятор телефону


Нічне зарядження

Звісно, багато з нас звикли залишати смартфон на зарядці протягом ночі. З одного боку, це зручно, і ви можете бути впевнені, що він буде повністю заряджений вранці. Крім того, сучасні смартфони зазвичай оснащені контролерами, які переривають процес зарядки, коли батарея досягає повної місткості. Таким чином, немає небезпеки перезарядки, яка може пошкодити батарею.

Проте варто мати на увазі, що смартфон продовжує функціонувати і вночі. Він постійно приймає і відправляє сигнали, а також виконує різні фонові завдання. Це означає, що цикли розряду та подальшого заряджання батареї можуть повторюватися впродовж ночі. Така практика може призвести до певного зниження ресурсу батареї.

Крім того, не виключено, що контролер заряду може дати збій у будь-який момент, і це може мати неприємні наслідки, включаючи перегрів та інші проблеми. Тому, можливо, краще підзаряджати свій телефон перед сном і від’єднати його від зарядки, щоб уникнути зайвого циклу розряду та подальшого заряджання вночі.

Ці прості поради зможуть продовжити термін служби акумулятора на вашому телефоні, чи іншому пристрої.