Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона

Серцем будь-якого смартфона є процесор, який визначає не тільки його швидкість роботи, але й впливає на багато інших аспектів, таких як тривалість роботи на одному заряді батареї чи якість зображень. Проте, чи коли-небудь замислювалися ви над тим, хто виробляє мікрочіпи, що живлять смартфон? Знання про виробника чіпа може розповісти багато про сам пристрій, в тому числі його потенційний термін служби та здатність конкурувати на ринку. Сьогодні ми детальніше поглянемо на виробників мобільних процесорів, з'ясуємо, хто з них випереджає у гонці інновацій.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


MediaTek: лідер за кількістю

Коли мова заходить про кількість, MediaTek випускає найбільше процесорів для мобільних телефонів. За даними четвертого кварталу 2023 року, ця компанія з Тайваню поставила на ринок 117 мільйонів своїх чіпів, випередивши навіть Apple за цим показником.

Процесори MediaTek часто використовують у своїх пристроях такі великі бренди, як:

 • Samsung — 22%;
 • Xiaomi — 20%;
 • vivo — 14%;
 • OPPO — 13%;
 • Transsion (Infinix, Itel, TECNO) — 13%.

Ці цифри відображають розподіл частки ринку між брендами щодо використання чіпів MediaTek. Зокрема, компанія Transsion переважно використовує процесори цієї марки у своїх смартфонах.
Широка популярність чипсетів MediaTek зумовлена їх доступністю для широкого спектра смартфонів, від бюджетних до преміальних моделей, і їх відносно низькою ціною.

Наразі MediaTek представляє дві основні лінійки своїх процесорів — Helio для смартфонів без підтримки 5G і Dimensity, що включає підтримку нового стандарту зв'язку. Саме чіпи Dimensity відзначаються найвищою продуктивністю, при цьому модель Dimensity 9300 очолює список найкращих за результатами тестувань в AnTuTu.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


Переваги Qualcomm Snapdragon

Процесори Qualcomm Snapdragon мають меншу кількістю одиниць порівняно з іншими брендами. Протягом останнього кварталу 2023 року компанія Qualcomm поставила на ринок 69 мільйонів процесорів, що вдвічі менше, ніж випуск MediaTek. Вища вартість чіпсетів Qualcomm визначає цей розрив у кількостях. Серед основних споживачів їхніх процесорів:

 • Xiaomi — 25%;
 • Samsung — 21%;
 • HONOR — 15%;
 • vivo — 12%;
 • OPPO — 10%.

Великий попит на Snapdragon пояснюється їх надійністю та “дружністю” для розробників програмного забезпечення, які часто оптимізують додатки під ці конкретні чіпсети. Це одна з причин, чому Snapdragon часто обирають для використання у преміум-сегменті Android-пристроїв.

Лінійки процесорів Snapdragon поділяються за їх призначенням і ціновим сегментом, на що вказує цифра в їх назві:

 • 4 (наприклад, Snapdragon 4 Gen 1 або Snapdragon 480) розраховані на бюджетний сегмент;
 • 6 (такі як Snapdragon 6 Gen 1 або Snapdragon 690) призначені для середнього цінового діапазону;
 • 7 (наприклад, Snapdragon 7+ Gen 2 або Snapdragon 778G) орієнтовані на вищий середній сегмент та доступні субфлагмани;
 • 8 (наприклад, Snapdragon 8 Gen 3 або Snapdragon 888) представляють собою найвищу лінійку процесорів із високим рівнем продуктивності.

Попри загальне визнання та широке використання чіпсетів Qualcomm у різних категоріях пристроїв, виникають ситуації, коли деякі моделі Snapdragon виявляються не настільки вдалими, як очікувалося.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


Особливості Unisoc

Процесори від Unisoc, що базуються в Шанхаї, здобувають популярність у сегменті бюджетних телефонів, випустивши 27 мільйонів одиниць до кінця 2023 року. Ця компанія стає обраним виробником для менш відомих брендів, таких як:

 • Transsion (Infinix, Itel, TECNO) з часткою 48%;
 • realme, що займає 22%;
 • Lenovo з 15% продажів;
 • ZTE, яке становить 9%.

Попри свою доступність, чіпи Unisoc не втрачають у якості порівняно з продукцією MediaTek. Проте, основна маса виробництва спрямована на мобільні пристрої базового рівня. Хоча партнери, як-от Transsion, цінують співпрацю з Unisoc, вони все ж таки обережні щодо придбання більш потужних моделей, таких як Unisoc T820, з огляду на їх призначення для початкового сегменту ринку.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


Якісні характеристики Exynos

В Samsung розробляють і виготовляють власні мобільні процесори під брендом Exynos. Проте ці чіпи рідко знаходять застосування поза продукцією Samsung, через що загальний обсяг їхнього випуску за останній квартал 2023 року склав лише 13 мільйонів одиниць, що на 48% менше порівняно з минулим роком.

Попри те, що деякі з найновіших Exynos можуть похвалитися високою продуктивністю, вони все ще не дотягують до лідерів ринку від Qualcomm та MediaTek з огляду на пік продуктивності та надійність. Втім, моделі, такі як Exynos 1380, показують гідні результати в сегменті смартфонів середньої цінової категорії.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


Kirin від HUAWEI

HUAWEI зберігає позиції виробника, що розвиває власні мікросхеми Kirin, попри обмеження, накладені США. За даними останнього кварталу 2023 року, компанія випустила лише 7 мільйонів чіпів, які були повністю використані в продуктах HUAWEI.

Однак процесори Kirin зіткнулися з проблемою застарілої технології через згадані санкції. Оскільки HiSilicon, дочірня компанія HUAWEI, втратила можливість співпрацювати з провідними виробниками напівпровідників, такими як TSMC та Samsung, виробництво мікросхем обмежене потужностями в Китаї. В цій країні недавно було освоєно виробництво за 14-нм техпроцесом, тоді як TSMC вже досягла 3-нм технології.

Розбираємося у світі процесорів Android: як обрати найкращий для свого смартфона


Чіпсети Google Tensor у серії Pixel

Ексклюзивними власниками процесорів Google Tensor є смартфони Pixel, що випускаються самою Google. Випуск цих мікросхем, який за останній квартал минулого року склав 3 мільйони одиниць, виконується під егідою Samsung, що дещо обмежує їх продуктивність порівняно з провідними чіпсетами для Android-пристроїв.

Така специфіка виробництва та застосування не дозволяє Tensor вийти на перші позиції з продуктивності серед інших Android-процесорів. Проте, для користувачів, які не зациклені на ігрових можливостях смартфонів, чіпсети Tensor зазвичай залишають задовільні відгуки завдяки своїй ефективності в повсякденних завданнях.