Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?

Прем'єра Galaxy S24 вже відбулася і корейська компанія представила тріо моделей, до яких ми вже звикли: Galaxy S24, більший Galaxy S24 Plus і флагманський Galaxy S24 Ultra, з новими вдосконаленнями та інтегрованим штучним інтелектом.

Сьогодні ми зосередимо увагу на Galaxy S24 Plus, середній моделі в лінійці, яку часто залишають поза увагою. Це чудовий вибір для тих, хто любить великі смартфони, але не хоче платити за Ultra. Як же ця нова модель порівнюється з попереднім Galaxy S23 Plus? Чи варто оновлюватися, якщо ви вже маєте попередню модель? Який варіант обрати, якщо ви тільки плануєте оновлення? Ми спробуємо відповісти на ці питання у сьогоднішній статті.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Дизайн та якість дисплея

Samsung заявляє, що вдалося зменшити рамки у Galaxy S24 Plus, і це головна причина збільшення розміру дисплея. Тепер S24 Plus має екран діагоналлю 6.7 дюйма, тоді як його попередник, Galaxy S23 Plus, оснащений дисплеєм розміром 6.6 дюйма. Хоча рамки могли зменшитися лише на міліметр або два, це дозволило S24 Plus стати трохи більшим за свого попередника.

Але наскільки більшим? Габарити S24 Plus становлять 158.5 x 75.9 x 7.7 мм при вазі 196 грамів, у той час як попередня модель була трохи компактнішою – 157.8 x 76.2 x 7.6 мм, з аналогічною вагою у 196 грамів. Як бачите, різниця незначна і майже непомітна. Однак це не єдина зміна в дизайні.

Новий Galaxy S24 Plus отримав більш плоскі бокові грані та нову раму з броньованого алюмінію, яка плавно вигинається до задньої скляної панелі. Це забезпечує трохи інший відчуття при триманні телефону, з невеликою перевагою S23 Plus через його компактніший розмір, що робить його зручнішим у використанні.

Доступні кольори Galaxy S23 Plus:

 • кремовий;
 • лавандовий;
 • зелений;
 • фантомний чорний.

Кольори Galaxy S24 Plus:

 • кобальтово-фіолетовий;
 • бурштиново-жовтий;
 • мармурово-сірий;
 • онікс-чорний.

Тепер давайте детальніше розглянемо дисплеї. Вони відрізняються не лише розміром, але й технологією. Galaxy S23 Plus використовує старішу технологію LTPO, яка дозволяє динамічно перемикати частоту оновлення екрану між 48 і 120 Гц. Натомість новий Galaxy S24 Plus може знижувати частоту до 1 Гц, що робить його більш енергоефективним.

Samsung стверджує, що дисплей Galaxy S24 Plus також став значно яскравішим, досягаючи пікової яскравості у 2600 ніт. Проте слід розуміти, що ці показники стосуються лише дуже маленької ділянки на дисплеї, яка змогла досягти вказаної яскравості, а не всього екрану.

Під час лабораторних тестів зазвичай отримуються нижчі показники яскравості. Використовуючи спеціалізоване програмне забезпечення та професійний світлометр, можна виявити, що хоча S24 Plus не досяг 2600 ніт, він все ж перевершив S23 Plus приблизно на 170 ніт.

Підсумовуючи, якщо ви виберете Galaxy S23 Plus, отримаєте дещо компактніший пристрій, але різниця не буде значною. Якщо ж ви зупините свій вибір на новому Galaxy S24 Plus, то отримаєте більший екран, покращену динамічну частоту оновлення та яскравіший дисплей.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Продуктивність та програмне забезпечення

Galaxy S24 Plus отримав новий процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 або Exynos 2400, як і в Україні, тоді як його попередник, Galaxy S23 Plus, працює на Snapdragon 8 Gen 2. Результати синтетичних тестів показують очікуваний приріст продуктивності між поколіннями флагманських чипсетів Qualcomm. Втім, у повсякденному використанні ця різниця не така вже й помітна.

Що стосується оперативної пам'яті, Galaxy S24 Plus має перевагу: базова модель оснащена 12 ГБ оперативної пам'яті та 256 ГБ внутрішнього сховища, тоді як Galaxy S23 Plus починається з 8 ГБ оперативної пам'яті та 256 ГБ внутрішньої пам'яті. Обидва пристрої не підтримують розширення пам'яті за допомогою microSD.

Щодо програмного забезпечення, нова модель пропонує функції на основі штучного інтелекту, що є новим трендом на ринку. Galaxy AI може виконувати безліч корисних функцій, таких як переклад дзвінків і повідомлень у реальному часі, транскрипція нотаток і мемо, допомога у створенні чат-повідомлень тощо, проте українську мову поки не включено у список доступних. Невідомо, чи будуть ці функції доступні для Galaxy S23 Plus у майбутньому, але враховуючи апаратні вдосконалення Galaxy S24 Plus, цей смартфон має перевагу.

Samsung гарантує чотири роки основних оновлень програмного забезпечення та ще один рік оновлень безпеки для Galaxy S23 Plus, тоді як Galaxy S24 Plus отримуватиме підтримку протягом семи років. Телефон виходить з попередньо встановленою Android 14 та OneUI 6.1, що забезпечує йому чотири додаткові роки оновлень ОС порівняно з S23 Plus.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Камери

Апаратне забезпечення камер не зазнало значних змін у Galaxy S24 Plus порівняно з попередньою моделлю. Він зберігає ту ж конфігурацію, що й його попередник. Ось повний огляд систем камер на обох телефонах:

 • Ультраширококутна камера: 12 МП, F2.2, кут огляду 120˚
 • Ширококутна камера: 50 МП, OIS, F1.8, кут огляду 85˚
 • Телеоб'єктив: 10 МП, 3x оптичний зум, F2.4, кут огляду 36˚
 • Фронтальна камера: 12 МП, F2.2, кут огляду 80˚

Варто відзначити, що Samsung оптимізував алгоритми корекції кольорів, завдяки чому Galaxy S24 Plus тепер повинен створювати більш природні фотографії. Крім того, програмне забезпечення отримало кілька поліпшень, таких як більш точний алгоритм стабілізації зображення, що забезпечує кращі нічні знімки та відео, набір професійних інструментів для редагування фотографій, генеративне редагування за допомогою AI та інші можливості.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Основна камера

При денному світлі між двома телефонами є певні відмінності, попри однакове апаратне забезпечення камер. Galaxy S24 Plus створює тепліші фотографії, які також виглядають трохи яскравішими через яскравіший чорний точковий рівень камери. З іншого боку, зразки S23 Plus виглядають холоднішими, а фокусна відстань також трохи відрізняється. Загалом, різниця в якості невелика.

У темряві Galaxy S24 Plus видає значно яскравіші знімки, іноді навіть нереалістичні, і також трохи переекспонує. Це може бути результатом роботи AI на задньому плані.

Якість зуму

Ситуація з зумом досить цікава: з одного боку, Galaxy S23 Plus здається має більший масштаб, хоча не набагато, але це полегшує читання написів. З іншого боку, зразки з S23 Plus виглядають дуже шумними, тоді як S24 Plus краще справляється зі зниженням рівня шуму, зберігаючи при цьому достатньо деталей.

Ультраширококутна камера

Зразки з ультраширококутної камери S24 Plus виглядають краще. Різниця невелика, але нова модель краще передає кольори, має тепліший тон і трохи кращий динамічний діапазон.

При низькому освітленні ультраширококутна камера на S23 Plus видає яскравіші зображення, тоді як зразки S24 Plus ближчі до того, що бачать очі в цих умовах.

Селфі

Щодо селфі, тут також є помітні відмінності. У той час як Galaxy S23 Plus надмірно загострює зображення, S24 Plus створює більш природні знімки, хоча вони можуть здаватися м'якими порівняно з селфі з S23.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Звук

З точки зору звуку та тактильного зворотнього зв'язку, значних змін немає; таким чином, Galaxy S24 Plus та його попередник мають однакові динаміки та тактильні двигуни. Звук відмінний на обох телефонах, так само як і тактильний зворотній зв'язок. Різниці тут не помітно.

Час роботи від акумулятора та зарядка

Galaxy S23 Plus оснащений акумулятором на 4700 мАг і підтримує дротову зарядку потужністю 45 Вт. Galaxy S24 Plus, натомість, отримав акумулятор на 4900 мАг, зберігаючи ту ж швидкість зарядки.
Результати тесту акумулятора:

Відео стрімінг:

 • Samsung Galaxy S24+: 8 год 20 хв
 • Samsung Galaxy S23+: 8 год 15 хв

Веб-серфінг:

 • Samsung Galaxy S24+: 20 год 41 хв
 • Samsung Galaxy S23+: 16 год 37 хв

3D-ігри:

 • Samsung Galaxy S24+: 6 год 40 хв
 • Samsung Galaxy S23+: 6 год 47 хв

Як видно з наведених результатів тестів акумулятора, різниця не є значною. Результати відео стрімінгу та ігор майже однакові, що свідчить про те, що додаткові 200 мАг компенсують більш потужний чипсет у S24 Plus.

Однак тест веб-серфінгу показав різницю в 4 години на користь Galaxy S24 Plus, ймовірно, завдяки новішій панелі LTPO, яка здатна знижувати частоту до 1 Гц при відображенні статичних зображень. Для тестування веб-серфінгу акумулятор завжди встановлюється на частоту оновлення 120 Гц, навіть якщо за замовчуванням встановлено інше значення. Під час тестів батареї для відео стрімінгу та ігор частота оновлення встановлюється на 60 Гц.

Попри те, що обидва телефони підтримують однакові швидкості зарядки як для дротової, так і для бездротової зарядки, є деякі незначні відмінності. Результати тестів показують, що S24 Plus потребував приблизно на 10 хвилин більше для повного заряду через кабель (1 год 9 хв) і на 10 хвилин менше для повного заряду через бездротовий зарядний пристрій (1 год 57 хв) порівняно з S23 Plus.

Samsung Galaxy S23+ чи Galaxy S24+ що краще обрати та чому?


Підсумок і остаточний вердикт

Отже, який телефон варто обрати? Відповідь залежить від ваших потреб. Якщо ви вже користуєтеся Galaxy S23 Plus, незначні покращення яскравості екрану та продуктивності процесора можуть не виправдати перехід на нову модель. Можливо, функції штучного інтелекту також будуть доступні через оновлення програмного забезпечення на вашому пристрої, тому вам варто трохи зачекати.

Якщо ж ви переходите з більш старого Galaxy або іншого Android-смартфона, вибір може бути складнішим. Samsung часто пропонує дуже вигідні умови обміну, особливо під час запуску нових моделей, що може стати чудовою можливістю для оновлення телефону. Galaxy S24 Plus має великий і яскравий дисплей, найновіший процесор Snapdragon і кілька нових програмних функцій на базі штучного інтелекту.