Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Які формати читає PocketBook?

Які формати читає PocketBook?

Одним з найпопулярніших пристроїв для читання електронних книг нині є рідери PocketBook від відомого швейцарського виробника. Завдяки своїй універсальності та зручності, ці рідери здобули прихильність мільйонів читачів по всьому світу. Саме з них починається шлях в дивовижні світи книг багатьох сучасних читачів, які віддають перевагу дисплею замість традиційного паперу.

У цій статті від Ябко ми розглянемо різноманітні формати книг, які підтримують пристрої PocketBook, що дозволяє користувачам насолоджуватися читанням без обмежень.

Які формати читає PocketBook?


Список підтримуваних форматів книг

PocketBook підтримує широкий спектр форматів електронних книг, що дозволяє користувачам насолоджуватися літературою у найзручнішому для них вигляді. Основні формати, які підтримують ці рідери, включають: PDF (Adobe DRM), EPUB (Adobe DRM), DjVu, FB2, FB2.zip, MOBI, DOCX, RTF, TXT, CHM, HTML (basic), CBZ, CBR, CBT.

В якому форматі краще завантажувати книги? Тут однієї вірної відповіді не існує, тому доцільно було б коротко розповісти про особливості кожного формату. Це надасть читачу максимальний вибір, до якого він підійде вже озброєним заннями від Ябко.

 • PDF (Adobe DRM). Формат Portable Document Format (PDF) створений для відображення документів незалежно від програмного забезпечення, апаратного забезпечення або операційної системи. PDF з підтримкою DRM (Digital Rights Management) забезпечує захист авторських прав, зберігає форматування та макет оригінального документа, підтримує графіку, таблиці й шрифти, саме тому він ідеально підходить для наукових статей, технічної документації та електронних книг з багатим візуальним оформленням.
 • EPUB (Adobe DRM). EPUB — це відкритий формат для електронних книг, який підтримує перепрофілювання тексту, що робить його зручним для читання на різних пристроях. Версії з Adobe DRM захищають книги від нелегального копіювання, а адаптивність під розмір екрану, зручне управління текстом і можливість змінювати шрифт та інші налаштування додає універсальність.
 • DjVu. Формат файлів DjVu використовується для зберігання відсканованих документів, особливо тих, які містять поєднання тексту, малюнків і фотографій. Його основні переваги — висока якість зображень при невеликому розмірі файлів. Часто використовується для старих книг, журналів і рукописів.
 • FB2 і FB2.zip. FictionBook (FB2) — XML-базований формат для зберігання структурованих електронних книг. FB2.zip — стиснута версія FB2 для економії місця. Цей формат зберігає структуру та семантику тексту, дозволяє додавати метадані і є зручним для художньої літератури та класичних творів.
 • MOBI. Формат MOBI розроблений для зручності читання на мобільних пристроях і підтримує інтерактивні функції, закладки та примітки.
 • DOCX. DOCX — формат текстових документів Microsoft Word, який широко використовується для створення і редагування текстових файлів. Він підтримує форматування, таблиці, зображення й інші елементи.
 • RTF. Rich Text Format (RTF) підтримує різноманітне форматування і сумісний з багатьма текстовими редакторами.
 • TXT. TXT — простий текстовий формат без форматування, який є легким, швидко завантажується і сумісний з усіма пристроями, зручний для нотаток, чернеток і простих текстів.
 • CHM. Формат Compiled HTML (CHM) використовується для допоміжних файлів, які містять стиснуті HTML документи, підтримує внутрішні посилання та індексацію. В ньому часто створюються довідники, документація та навчальні матеріали.
 • HTML (basic). HTML — основний формат для веб-сторінок, підтримує гіперпосилання, зображення та базове форматування.
 • CBZ, CBR, CBT. Формати архівів з коміксами, які зберігають послідовність зображень, забезпечують зручність перегляду коміксів і високу якість зображень. Крім коміксів, він ідеально підходить для графічних новел та манги.

Ці формати забезпечують користувачам PocketBook гнучкість у виборі контенту, дозволяючи насолоджуватися читанням у найбільш зручний та приємний спосіб.

Які формати читає PocketBook?


Як PocketBook оптимізує читання різних форматів?

Хоча рідер не має вбудованого конвертера файлів, пристрої мають інші функції, що сприяють оптимізації читання. Користувачі можуть налаштовувати шрифти, змінювати розміри тексту, регулювати інтервали між рядками та поля, щоб адаптувати вигляд книги до своїх уподобань. Це дозволяє зробити читання максимально комфортним, незалежно від формату книги.

Крім того, PocketBook підтримує вбудовані словники, що дозволяє перекладати незнайомі слова під час читання. Це особливо корисно для тих, хто читає літературу на іноземних мовах або хоче покращити свої мовні навички.

Також пристрої мають текстовий режим для PDF, який дозволяє конвертувати текст у PDF-документах у зручний для читання формат. Ця функція значно спрощує читання документів, збережених у форматі PDF.

Як бачимо, швейцарський виробник доклав усіх зусиль, щоб зробити процесс читання доступним, інноваційним та звісно ж комфортним для кожного.