Apple MacBook Pro 14” 2021
Якщо ви в активному пошуку ультрапотужного ноутбука для професійних завдань — кращі розробники з Купертіно створили відмінне рішення. Обробка фото та рендеринг відео, створення 3D моделей, кодування та тестування — MacBook Pro 14’’ (M1) здатен успішно виконувати набагато більше, ніж ви можете уявити.
І що найбільше вражає — при одночасній роботі у кількох програмах, над завданнями різної складності, не знижується рівень продуктивності та енергоефективності. Така комбінація потужних характеристик, фірмового процесора Apple M1 Pro та стильного алюмінієвого корпусу з широким різноманіттям роз’ємів — робить новинку 2021 року одним з найбажаніших гаджетів для професійної роботи.
Новий формфактор
Цього року розробники з Купертіно наважились на експеримент, змінивши корпус нових МакБук.
MacBook Pro 14 більший і важчий, ніж його 13-дюймовий попередник. Є додаткові 200 г у вазі та квадратна рамка.
Він міцний і надійний, і своїм виглядом показує, що це преміальний пристрій.
Ефективна теплова архітектура максимізує продуктивність цього MacBook, мінімізуючи перегрівання та шум вентиляторів — при відсутності надзвичайно складних завдань вони можуть взагалі не включатись.
Клавіатура і прощання з Touch Bar
Ви отримуєте масивний і зручний трекпад — рідко схильний до помилок введення — і клавіатуру, яка виглядає та звучить як та, що постачається з 24-дюймовим iMac. Вона точна, приємна для друку і довговічна. Угорі поруч із повнорозмірними функціональними клавішами розташована кнопка Touch ID, що підтверджує, що шлях Apple із сенсорною панеллю нарешті розійшовся.
Це якнайкраще відображається на продуктивності: незважаючи на такі доблесні зусилля, як BetterTouchTool, сенсорна панель так і не змогла стати зручною в користуванні і розкрити свій потенціал.
Дисплей і камера
У новому чубчику розміщені веб-камера та датчики освітлення. Камера була покращена до 1080p і тепер знімає набагато кращі фото на відео. На щастя, виїмка не займає багато простору на екрані.
Натомість рядок меню переміщується вгору, залишаючи під ним повну область 16:10.
Загалом міні-світлодіодний дисплей за контрастом нагадує iPad Pro з насиченими чорними і яскравими кольорами. Яскравість збільшується до 1600 ніт для HDR-контенту. ProMotion також переходить з мобільних пристроїв на ноутбуки Apple, забезпечуючи дисплею змінну частоту оновлення до 120 Гц. Проте, що було більш помітно при тестах, так це додаткова чіткість дисплея (254 ppi проти 227 ppi) і роздільна здатність (3024×1964 проти 2560×1600) у порівнянні з попередньою моделлю.
Аудіо
З точки зору звучання, оновлена система з шістьма динаміками, яка відтворює звук Dolby Atmos, володіє безпрецедентними для ноутбука глибиною, чіткістю та діапазоном.
Також була покращена система захоплення звуку і додано роз'єм 3,5 мм з розширеною підтримкою навушників та високим опором.
Продуктивність
M1 розвіяв давні сумніви щодо майстерності Apple в створенні власного апаратного забезпечення. M1 Pro йде далі, хоча для деяких завдань прогрес є більш помітним, ніж для інших. Це пов’язано з тим, що одноядерна продуктивність M1 Pro майже ідентична продуктивності M1, але багатоядерна є набагато попереду.
Для таких основних завдань, як перегляд веб-сторінок та обробка текстів, M1 Pro — це більше, ніж вам коли-небудь знадобиться. Але для завдань, які отримують перевагу від додаткової потужності GPU — редагування зображень; аудіо/відео редагування; 3D; складні математичні моделі — це стрибок вперед. Це підтверджується тестами та реальним використанням, наприклад, швидшим застосуванням ефектів у Pixelmator Pro, швидшим експортом і кодуванням відео 4K, а також можливістю працювати зі складнішими аудіопроектами.
Автономна робота
При розробці потужного акумулятора 70 Вт/год для нового MacBook Pro 14, Apple зосередили увагу на задоволенні професійних потреб користувачів.
Тому MacBook Pro 14 здатен працювати від батареї до 17 годин, зберігаючи високий рівень продуктивності при виконанні будь-яких задач.