Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Як очистити кеш на iPhone: 5 перевірених способів

Як очистити кеш на iPhone: 5 перевірених способів

Не вистачає місця для нових фото? "Зависають" програми або не відкриваються відеоролики? Настав час очистити кеш на вашому iPhone. Як це зробити швидко й правильно — розповімо далі.

Що таке кеш на Айфон?

Кеш — тимчасове сховище для багатьох програм та апаратних функцій. Наприклад, користувач залишив відкриту вкладку в Safari. Як тільки він повернувся до браузера, система автоматично «витягує» інформацію з кеш-пам'яті. Таким чином, сторінка не завантажується заново. Це позначається на навантаженні процесора та загальній продуктивності. Якщо таких тимчасових файлів стає занадто багато, система починає гальмувати.

Як часто потрібно чистити кеш на Айфон?

Все залежить від використання iPhone. Любителям гортати стрічку в Instagram і дивитися фото та відео в новинах у месенджерах буде потрібно регулярне чищення кешу. Особливо актуальним це питання стає за нестачі вільного місця в сховищі.

Як правильно очистити кеш Айфона?

Важливо: не користуйтеся іншими програмами, які пропонують видалити все за допомогою одного кліка. Немає жодної підтвердженої інформації про їхню безпеку. Зробити це можна за допомогою вбудованих інструментів.

Як очистити кеш на iPhone: 5 перевірених способів

Як очистити кеш на iPhone: 5 перевірених способів

Поки що на смартфоні Apple немає можливості очистити кеш одним натисканням. Тож доведеться робити це в кілька етапів.

Спосіб №1. Програми, що не використовуються

Відкрийте «Параметри». Перейдіть до розділу «Загальні» → «Сховище iPhone». Можливо, доведеться трохи почекати, поки система автоматично обчислить об’єм категорій. Тепер можна подивитися, скільки місця займає кожна програма. Якщо вона використовується рідко, система запропонує 2 варіанти:

  1. Відвантажити програму. Звільниться місце, яке займав сам додаток. Всі дані користувача залишаються недоторканими. Якщо потрібно, програму можна знову завантажити за допомогою App Store.
  2. Видалити програму. Звільниться місце як від програми, так і від збережених файлів. Відновити інформацію не вдасться.

Спростіть собі життя, активувавши тумблер біля опції «Звантажувати невикористовувані». Якщо на iPhone закінчиться місце, система автоматично вивантажить програми, які не використовуються.

Спосіб №2. Очищення месенджерів

Йдеться про Telegram, Viber, WhatsApp та Instagram. Кожен з них відрізняється персональним вбудованим механізмом.

Telegram

Найбільше місця займають фото та відео. Особливо, під час перегляду новинних каналів. Для очищення кешу в Telegram:

  1. Відкрийте програму та перейдіть в меню «Налаштування».
  2. Знайдіть розділ «Дані та сховище».
  3. Клацніть на розділ «Використання сховища».
  4. Зачекайте, доки система розраховує об’єм категорій.
  5. Знайдіть кнопку «Очистити кеш Telegram».

Налаштуйте строк, протягом якого месенджер зберігатиме переглянуті файли. За його закінчення вони видаляються самостійно. Також можна обмежити розмір файлів, що зберігаються.

Viber

Ситуація як з Telegram. Відкрийте програму та перейдіть до розділу «Додатково» (в правому нижньому кутку). Клацніть на «Параметри». Потім на розділ «Медіа». Деактивуйте перемикач біля опції «Зберігати в галерею». У меню «Зберігати фото/відео» зафіксуйте часові рамки. Після їх закінчення система автоматично очистить кеш.

WhatsApp

Запустіть програму. Знайдіть «Параметри» в нижньому правому кутку. Знайдіть меню «Сховище й дані» та клацніть на «Керування сховищем». Система покаже, скільки місця займають фото та відео. Клацніть на потрібний чат. Виберіть кілька або всі світлини та відео за допомогою кнопки «Вибрати». Видаліть їх з кеш-пам'яті.‎

Instagram

Немає вбудованих механізмів, так що програму доведеться видалити й знову завантажити. Переконайтеся, що пам'ятаєте логін та пароль. За таким же принципом можна працювати з іншими додатками.

Спосіб №3. Збережена музика

Скористайтеся доступом: «Параметри» → «Загальні» → «Сховище iPhone». Заходьте в кожну програму та видаляйте аудіо вручну. Зверніть увагу: програма «Подкасти» теж зберігає музику.

Спосіб №4. Оптимізація знімків

У меню «Параметри» знайдіть меню «Фотографії». Перевірте, чи стоїть галочка біля опції «Оптимізувати сховище iPhone». Об'єм усіх фотографій на смартфоні зменшиться. Оригінальне фото можна завантажити з iCloud.

Спосіб №5. Чистка Safari

Багато кешу зберігає вбудований веб-браузер. Щоб видалити їх, відкрийте «Параметри». Прокрутіть меню вниз, доки не побачите розділ «Safari».‎ Натисніть на нього й на сторінці знайдіть опцію «Очистити історію та дані». Система попросить користувача підтвердити вибір. Зверніть увагу: збережені паролі теж видаляються.

З нестачею вільного місця зазвичай стикаються власники старих моделей смартфонів Apple. Можливо, варто замислитися про покупку нового iPhone 14 в інтернет-магазині Ябко?

Як очистити кеш на iPhone: 5 перевірених способів