Frore, компанія, що стоїть за розробкою інноваційних ультразвукових кулерів AirJet, працює над новими способами їх застосування. Наразі вони розглядають використання ультразвукового кулера AirJet Mini в ноутбуках з пасивним охолодженням, зокрема у 15-дюймовому MacBook Air з чіпом Apple M2.
Вже відомо, що Frore співпрацює з компаніями OWC та Zotac, які випустили пристрої з вбудованими системами охолодження AirJet. Проте до цього часу такі кулери не використовувались у ноутбуках.
AirJet є компактним прямокутним блоком, який встановлюється на процесор чи інші нагрівальні компоненти. Його унікальність полягає в охолодженні без вентиляторів, а за допомогою вібруючих з ультразвуковою частотою мідних мембран. Технологія базується на ефекті витікання струменів, який використовується для охолодження реактивних двигунів. AirJet всмоктує повітря, спрямовує його на нагрівальні елементи, забирає тепло та виводить назовні. Товщина AirJet всього 2,8 мм, що майже вдвічі менше, ніж у стандартних вентиляторів для ноутбуків.
The Verge повідомили про новий експеримент Frore, відвідавши їхню тестову лабораторію. Інженери компанії вважають, що 15-дюймовий MacBook Air з Apple M2 є ідеальним кандидатом для випробування ефективності AirJet Mini через відсутність активної системи охолодження і тонкий дизайн — лише 11,5 мм.
Щоб інтегрувати AirJet Mini в MacBook Air, інженерам Frore довелося зменшити товщину задньої кришки ноутбука. Крім того, в рамках експерименту з ноутбука було демонтовано один динамік та антену Wi-Fi.
Frore інтегрувала в ноутбук три кулери AirJet Mini з одним спільним радіатором. За словами компанії, кожен AirJet Mini може відводити до 4,25 Вт тепла. Розробники кулера стверджують, що він відкриває можливості для створення ще більш тонких ноутбуків, але для цього потрібно розробляти пристрої з урахуванням таких систем охолодження заздалегідь.