Вибрати місто
Закрити
Видача із магазину та доставка
Доступна доставка
Твій кошик
0

Як можна не підозрюючи, зашкодити акумулятору свого телефона

Як можна не підозрюючи, зашкодити акумулятору свого телефона

Часто рішення про заміну старого смартфона на новий викликане втомою від акумулятора, який вже не може забезпечити достатню тривалість роботи та розряджається у найбільш невідповідний час. Життєвий цикл батареї не безмежний, і багато хто, не підозрюючи про це, сприяє його швидшому завершенню. Ось чому важливо знати, що шкодить акумулятору смартфона і як неправильне використання може призвести до його передчасного виходу з ладу.

Як можна не підозрюючи, зашкодити акумулятору свого телефона


Наслідки падіння смартфона

Кожен раз, коли смартфон випадає з рук, це не лише створює ризик пошкодження екрана чи лінзи камери, але й може негативно вплинути на акумулятор. Удар при падінні може призвести до його деформації та подальшого здуття.

Здуття акумулятора — це серйозна проблема, оскільки деформований корпус є чітким сигналом про необхідність придбання нового телефона. Вирішити цю проблему вже буде неможливо, тому варто пам'ятати, що збереження смартфона від ударів — запорука його довговічності.

Заряджання акумулятора від мінімуму до максимуму

Міф про необхідність заряджання смартфона від 0% до 100% вже давно спростований. Сучасні літій-іонні та літій-полімерні батареї не страждають від ефекту пам'яті, але повне розряджання та наступне заряджання може спричинити їм серйозний стрес.

Часте заряджання смартфона від нуля до ста відсотків призводить до швидкого зниження його ємності, що може стати причиною втрати ємності буквально за кілька десятків циклів. Щоб зменшити цей ризик, рекомендується підтримувати рівень заряду батареї між 20% та 80%. Дотримуючись цього правила, ви зможете використовувати всі заявлені виробником цикли заряджання до того моменту, коли ємність батареї знизиться на 20% від початкової.

Як можна не підозрюючи, зашкодити акумулятору свого телефона


Гра на смартфоні під час зарядки

Використання смартфона під час заряджання, особливо під час ігор або інших ресурсоємних активностей, може стати причиною інтенсивного нагрівання пристрою. Така поведінка негативно впливає на довговічність акумулятора, прискорюючи його знос.

Для мінімізації ризиків пошкодження батареї під час інтенсивного використання на зарядці, деякі виробники імплементують в смартфони систему обхідної зарядки. Така технологія дозволяє пристрою отримувати енергію безпосередньо від джерела живлення, мінімізуючи навантаження на акумулятор.

Вплив зовнішнього середовища на зарядку

Температурні умови навколишнього середовища також суттєво впливають на стан акумулятора. Надмірно високі/низькі температури можуть призвести до зниження ефективності заряджання та прискореного зносу батареї. Тому важливо уникати підключення до зарядного пристрою під прямими сонячними променями або в умовах морозу без попереднього прогріву смартфона.

Знос акумулятора

З часом кожен акумулятор смартфона втрачає свою первісну ємність, особливо після перетину порогу в 1000 циклів заряджання від 0 до 100%. Тому користувачам слід намагатися оптимізувати використання пристрою для зменшення частоти зарядок.

Для збереження оптимального здоров'я акумулятора і подовження терміну його служби рекомендується уникати непотрібних навантажень на смартфон і дотримуватись порад щодо підвищення автономності пристрою. Це допоможе зменшити потребу в частих зарядках і відтермінувати необхідність заміни акумулятора на тривалий час.