Для більшості професійних плавців годинники Garmin для плавання це не лише стильний аксесуар, а й незамінний помічник. Він допомагає зрозуміти, чи відповідає результат тренування спортивним цілям, допомагає професійно та точно оцінити показники. Розумні годинники Гармін для плавання стали об’єктом ретельного дослідження Ябко, і тому ми спішимо поділитися нашими враженнями.
Кілька приємних слів про компанію-виробника
Garmin була заснована у 1989 році у США. Її засновниками стали відомі інженери Гарі Баррелл та Мін Као. Науковці створили бренд, який спочатку спеціалізувався лише на GPS-системах для авіації, але вже у 2003 році компанія представила свій перший годинник з GPS для бігунів. Він справді спричинив революцію в світі спорту, а вже менш ніж через вісім років з’явилася й колекція для триатлону. Уже тоді вони мали режим плавання, але можливості тогочасних годинників були дещо обмежені. Однак з часом компанія випустила повноцінний мультиспортивний годинник з режимом плавання — Garmin Swim.
Garmin Swim 2
Оновлена версія легендарного Garmin Swim, яка з’явилася на ринку після семи років відсутності оновлень та довгих очікувань прихильників. Модель отримала вбудований GPS-приймач для відстеження даних плавання — відстань, темп, частоту гребків (в басейні та на відкритій воді).
Однією з головних особливостей годинника стала унікальна здатність вимірювати пульс під водою завдяки вбудованому оптичному пульсометру. Годинник також навчився підраховувати ефективність тренувань, використовуючи функцію Critical Swim Speed (CSS) та Swim Pace Alert. CSS дозволив відстежувати оптимальну швидкість плавання, без загрози критичної втоми. А от Swim Pace Alert можна вважати особистим пейсмейкером, який ефективно допомагає підтримувати потрібний темп.
Чим відрізняються Garmin Swim та Swim 2?
Garmin Swim 2 отримав низку апгрейдів, які суттєво підняли його цінність для тих, хто займається плаванням. Наприклад, модель Swim була позбавлена вбудованого GPS-приймача, тому під час плавання на відкритій воді результати відстежувати було вкрай складно. Крім того, в Swim 2 з'явився сучасний кольоровий дисплей, на якому стало краще видно інформацію, навіть під час плавання. Також зменшилась і вага годинника, яка стала значно меншою.
Garmin Fenix 6 Pro
Стильний мультиспортивний годинник, який варто розглядати як потенційне придбання тим, хто плаває і у басейні, і на відкритій воді. Він оснащений удосконаленим оптичним пульсометром, який дозволяє вимірювати пульс під водою без необхідності додаткового нагрудного датчика.
Fenix 6 Pro також може не безпідставно похвалитися унікальною функцією Training Effect, яка здатна оцінювати ефективність тренування. Окремої уваги заслуговує великий дисплей, що на 17% більше, ніж у попередньої моделі. Він здатний відображати до шести полів даних одночасно, а отже жоден важливий показник не залишиться непоміченим.
Garmin Fenix 6X Pro
Преміум-версія Fenix 6, яка отримала ще більше корисних можливостей. Модель відрізняється більшим дисплеєм та значним приростом обсягу пам’яті. Наприклад, можна легко зберігати на гаджеті до 2000 улюблених музичних треків! Ви вже зрозуміли, що подібні технічні характеристики перетворюють Fenix 6X Pro в ідеального помічника для спортсменів, які розраховують на тривалі тренування.
Смарт-годинник Garmin також підтримує режим "Експедиція", тобто він легко “проживе” й кілька тижнів використання без підзарядки. Відповідність військовим стандартам США на стійкість до температур, ударів та тиску також говорить про його витривалість.
То який же годинник для плавання кращий?
Першою чергою вибір смарт-годинника залежить від ваших спортивних цілей та вподобань. Для новачків та досвідчених спортсменів, які займаються кількома видами спорту, ідеально підійде Garmin Fenix 6 Pro. Для тих же, хто планує брати участь у багатоденних тренуваннях або ж професійних змаганнях, варто звернути увагу на преміум-версію Fenix 6X Pro. Якщо ж ви переважно займаєтесь плаванням, то оптимальний вибір — Garmin Swim 2. Втім, кожен смарт-годинник Гармін здатен додати професіоналізму в улюблене зайняття плаванням, перетворивши його з простого хобі до високого рівня.