Sonos Roam SL: все нове — це добре забуте старе
Новинка від Sonos, портативна колонка Sonos Roam SL, є «полегшеною» версією Sonos Roam, що в 2021 наробила шуму на ринку Bluetooth-колонок. По суті, це та сама колонка, але без мікрофона. Важкий вибір — купити Sonos Roam SL чи просто Sonos Roam? Нижче ми розповімо все про особливості нової SL та її відмінності від попередниці.
Про особливості колонки
У 2021 році виробник заявив Sonos Roam як першу «справжню» портативну колонку. Її габарити становили всього 168х60х62 мм, а форма корпусу наслідувала форму упаковки легендарних батончиків Toblerone. Завдяки цьому пристрій вийшов зручним як для прогулянок містом, так і для виїзду на природу — колонка легко поміщається в глибоку кишеню.
Форма була обрана не тільки з огляду на комфорт, але і на якість звуку — так забезпечується максимально рівномірне звучання за будь-якого положення пристрою. Колонка оснащена двома динаміками та двома підсилювачами типу H відповідно, що дозволяють відкрити улюблені пісні по-новому.
Ви почуєте всі тонкощі мастерингу та відомості треків, вловіть усі особливості вигуки, які раніше вислизали від Вашого вуха. Ще однією "фішкою" колонки є вологостійкість. Пристрій легко переживе занурення на глибину до метра (виробник заявляє, що навіть пів години під водою йому байдуже, але ми таких тестів не проводили).
Ви помітили, що ми все ще говоримо про стару Sonos Roam? Це тому, що особливості, за які мільйони людей полюбили першу модель, перекочували і на другу. Загальний перелік характеристик нової колонки майже такий:
- Підтримка Bluetooth 5.0, Wi-Fi та Airplay2 (iOS 11.4 та новіші);
- Стандарт вологостійкості IPX7;
- Потужність акумулятора 18Wh — відтворює музику безперервно до 10 годин та тримає заряд у сплячому режимі аж до 10 днів;
- Можливість тонокомпенсації, налаштування високих та низьких частот;
- Керування із програми або кнопками на корпусі пристрою;
- Інтеграція з іншими пристроями Sonos;
- Заряджання від кабелю USB-C;
- Бездротова QI-зарядка (опціонально).
Sonos Roam vs Sonos Roam SL
Єдина відмінність Sonos Roam SL від попередниці — відсутність мікрофона. Це позначається на можливості голосового управління, відсутності функцій Auto-Trueplay та Sound Swap. У Sonos Roam було передбачено керування голосом через помічників Amazon Alexa та Google Assistant. Sonos Roam SL також розрахована на цей функціонал, проте для цього буде потрібно сторонній девайс, що не так зручно.
Auto-Trueplay — це можливість колонки "зняти" відображення звукових хвиль від поверхонь для автоматичного підстроювання звуку під особливості приміщення. Зрозуміло, що без мікрофона це неможливо. Функція Sound Swap дозволяла Sonos Roam вловити звук від інших пристроїв Sonos, та перекинути відповідний плейлист на колонку. Sonos Roam SL такого не вміє.
Чи можна сказати, що через це нова колонка стала гіршою? Аж ніяк! Враховуючи вигіднішу ціну, ми рекомендуємо купити Sonos Roam SL тим, хто воліє використовувати її на вулиці, і для кого не суттєвий функціонал голосового керування без смартфона.